VPNشما چقدر مورد اعتماد است؟

VPN یا شبکه ی خصوصی مجازی، شبکه ای است که اطلاعات در آن از طریقِ یک شبکه ی عمومی مثل نت فیلیکس “Netflix” جا به جا می شود اما در عین حال با استفاده از الگوریتم هایِ رمز نگاری، این ارتباط ها هم چنان اختصاصی باقی می مانند.

تا به حال این شبکه هایِ شخصی ِ مجازی یا همان VPN ها ، کار نفوذ را برایِ خرابکاران سخت تر میکردند اما با این حال پژوهشگران دانشگاه کوئینز مری واقع در لندن، از ۱۴ منطقه ای که بیشترین کاربران وی پی ان را دارد ، بررسی کرده اند و دریافته اند که اطلاعاتِ کاربرانِ آنها تا حد زیادیِ فاش شده است .

این اطلاعات درز شده شامل ابتدایی ترین اطلاعات مانند جستجو در وب سایت ها تا اطلاعات مهمتری مانند محتوای واقعی ارتباطات می باشد. مححقان معتقد هستند که این درز اطلاعات به دلیل به روزرسانی شدن این VPN ها به VPN جدید IVP6 می باشد. با این حال لازم به ذکر است که سایت هایی که با پسوند HTTPS کار میکنند، در مقابل تلاش های هکر ها مصون تر هستند . علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که اجرایِ VPN ها بر روی گوشی های دارای سیستم عامل اندروید و  IOS , کم خطرتر بوده و اطلاعات کمتری از کابران به بیرون درز خواهد کرد.
دلایل زیادی مبتنی بر مخفی کردن اطلاعات شخصی و پنهان کردن هویت در فضای مجازی وجود دارد و کابران نگران این هستند که برنامه ای که طراحی شده تا از فاش شدن اطلاعاتشان جلوگیری کنند ، خود باعث فاش شدن اطلاعات و هویتشان بشود و این کابران با استفاده از این VPN ها به راحتی اطلاعات و هویت خود را در معرض خطر قرار میدهند.

امیدواریم از این پس به امنیت VPN خود بیشتر دل خوش نکنید و قبل از اعتماد به امنیت VPN مورد استفاده خود اطلاعات شخصی خود را از کامپیوتر یا تلفن همراه هوشمند خود خارج کنید

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz