GPU چه نقشی در پردازنده های جدید ایفا می کند ؟

به گزارش صفحه ایران ، همانطور که میدانید CPU های جدید دارای گرافیک داخلی قوی تری نسبت به نسل های قبلی می باشند که با عنوان GPU نامگذاری می شود .
واحد پردازش گرافیکی یا به اختصار GPU ابزاری اختصاصی برای رندر کردن گرافیکی (به طور طبیعی به نظر رسیدن تصویر) در کامپیوترهای شخصی،ایستگاه‌های کاری،و یا در کنسولهای بازی است.این واحد گاهی اوقات واحد پردازندهٔ بصری یا VPU نیز نامیده می‌شود.  یعنی شما در سیستم های معمولی که دارای ویژگی آنبرد باشند نیازی به خرید کارت گرافیک ندارید .شاید اصطلاح گرافیک آنبورد را شنیده باشید، منظور از این نوع واحد پردازش گرافیکی این است که تراشه‌ی گرافیکی به صورت مجتمع در مادربورد تعبیه شده است و قطعه‌ی جداگانه‌ای نمی‌باشد.

GPU در CPU های قبلی هم وجود داشت ولی با قدرت پردازشی کمتر ، که با سری جدید هزول به طور کل قدرت آن چند برابر شد .
از سال ۱۹۹۵ به بعد تقریبا واحد پردازش گرافیکی روند رو به رشد داشته است که این روند در سالهای ۲۰۱۲ به بعد پر رنگ و کاربردی تر شده است . به طوریکه الان شما با خرید یک پردازنده ۴۹۵۰ از خانواده اینتل دیگر نیازی به خرید گرافیک ندارید زیرا در تست های انجام شده  این گرافیک برابری می کند با یک کارت گرافیک GT 640 که تقریبا ۴۰۰ هزار تومان هزینه این گرافیک می باشد .

نتیجه گیری :
اگر جزو کاربران می باشید که علاقه زیادی به بازیهای گرافیکی جدید ندارند و صرفا سیستم را فقط برای انجام کارهای روز مره و نرم افزارهای سبک گرافیکی خریداری می کنند پیشنهاد می کنم از کارت گرافیکی آنبرد روی مادربرد و پردازنده گرافیکی GPU استفاده کنید مگر اینکه علاقه مند به بازیهای جدید و نرم افزارهای رندرینگ باشید که در این قسمت لازم است شما حتما کارت گرافیک خریداری کنید .

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz