AFC درخواست امارات را رد کرد/آسیا برای بهبود روابط ایران و عربستان مهلت داد

کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز رای نهایی خود درباره اختلاف ایران و عربستان را صادر کرد.

سعودی‌ها پیش از این بهانه‌تراشی کردند و گفته بودند برای رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به ایران نمی‌آیند و بازی‌های نماینده‌هایشان با تیم‌های ایرانی باید به کشوری بی‌طرف انتقال داده شود و در نهایت امروز AFc نظر خود را اعلام کرد.

به گزارش تابناک ورزشی، در این راستا فدراسیون عربستان شکایتی را تنظیم کرد و به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستاد. در نتیجه قرار شد کمیته برگزاری بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در روزهای ۲۵ و ۲۶ ژانویه (۵ و ۶ بهمن) در هتل فورسیزن دوحه جلسه‌ای را با حضور مسئولان دو فدراسیون عربستان و ایران برگزار کنند و موضع گیری نهایی خود را درباره اختلاف بین ایران و عربستان اعلام کند.

 

کنفدراسیون فوتبال آسیا در روز‌ گذشته نخستین جلسه‌ خود را برای بررسی اختلافات ایران و عربستان برگزار کرد که در حاشیه جلسه اسدی دبیرکل فدراسیون ایران خواستار برگزاری رقابت‌‌ها در ایران شد و تاکید کرد که ایران یکی از امن‌ترین‌ کشورهای جهان است. در مقابل سعودی‌ها به بهانه عدم امنیت در ایران خواستار برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان در کشور قطر شدند.

امروز کنفدراسیون فوتبال آسیا رای نهایی خود امروز درباره اختلاف ایران و عربستان بیان کرد که به شرح زیر است:
با توجه به اختلافات سیاسی بین دو کشور تا تاریخ ۱۵ مارچ ۲۰۱۶(۲۵ اسفند) دو فدراسیون فوتبال مهلت دارند تا مشکل خود را حل کنند. در غیر این صورت خود AFC دست به کار می‌شود و رای خود را صادر می‌کند. اگر روابط دو کشور تا آن زمان به روال عادی خود برگردد به همان شکل سابق بازی‌ها برگزار می‌شود. اما تمام این توضیحات منوط می‌شود به تاریخ ۱۵ مارچ تا کمیته اجرایی مسابقات نظارت لازم را داشته باشد.

در همین راستا کنفدراسیون فوتبال آسیا ضمن ارایه تضمین به امارات، از آنها خواسته اجازه بدهند که بدون تغییر در جدول، بازی های رفت و برگشت نمایندگان دو کشور برگزار شود.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای ورزشی

Sorry. No data so far.

آخرین خبرهای این سرویس