۹ویژگی افراد شاد

معمولا افرادی که به دنبال کارهای دوستانه یا داوطلبانه هستند بیشتر احساس شادی می کنند.
محققان در سراسر جهان شروع به تولید گزارش هایی درباره تاثیر شادی در زندگی در سراسر جهان کرده اند.

پژوهشگران عقیده دارند که به عنوان یک برآورد تقریبی، چیزی شبیه به ۴۰ درصد شادی تحت کنترل ما است و مابقی به عوامل ژنتیکی و خارجی بستگی دارد.

در اینجا ۹ ویژگی انسان‌ های شادمان و روش‌ های خود بهتر‌سازی بیشتر معرفی شده است:

تقویت روابط بین فردی: مطالعه عمده ای که توسط محققان دانشگاه هاروراد بیش از صدها زن و مرد را به مدت ۷۰ سال مورد پیگیری قرار داد، این نکته را ثابت کرد که شادترین افراد روابط قوی و قابل اعتمادی دارند. آنها با دیگران در ارتباطند زیرا می دانند به موفقیت ها و دستاوردهای بیشتر و با اهمیت تری می رسند.

با ارزش دانستن زمان: از دید آنها زمان ارزش بیشتری نسبت به پول دارد: برخی مطالعات نشان داده اند که افراد شاد در زندگی خود زمان را به پول ترجیح می دهند.

انجام کارهای داوطلبانه: معمولا افرادی که به دنبال کارهای دوستانه یا داوطلبانه هستند بیشتر احساس شادی می کنند.

ورزش منظم: انجام تمرینات ورزشی به مبارزه با بیماری های روانی کمک زیادی می کند و بر اساس مطالعات فعالیت های ورزشی با شادی و خوشحالی در ارتباط هستند. در واقع افزایش سطح فعالیت باعث افزایش سطح شادی می شود.

افزایش خلاقیت و توانایی: آنها لزوما از دیگران با استعدادتر نیستند ولی همیشه راه‌ هایی را برای افزایش توانایی‌ های خود پیدا می ‌کنند. موفق‌ تر هستند زیرا نیروی اشتیاق و استعداد را به کار می ‌گیرند.

تمرکز بر روی راه حل ها: تمرکز آن ‌ها بر یافتن راه حل است و نه بر خود مشکل. آن ‌ها از اشتباهاتشان درس گرفته و به سمت مسایل بزرگ ‌تر و بهتر حرکت می ‌کنند.

حس ارزشمند بودن: آنها حس ارزشمند بودن را با ظاهر‌، اموال، محل زندگی و … به دست نمی ‌آورند، بلکه با نشان دادن اینکه چه کسی هستند و چطور تصمیم به زندگی کردن می ‌گیرند ارزشمند بودن را تجربه می ‌کنند.

تغذیه سالم: آنها به جای رژیم گرفتن و تغییر همه چیزهایی که می خورند، کمی در خوراک فعلی خود تغییر حاصل می کنند. تغییر در رژیم غذایی و داشتن یک تغذیه سالم، به کاهش وزن آنها کمک می کند و طول عمرشان را نیز افزایش می دهد.

ساده کردن امور مالی: آنها تعداد حساب های بانکی خود را کاهش می دهند، تعداد کارت های اعتباری خود را کاهش می دهند و کمتر خرج می کنند. افراد شاد سعی می کنند فاکتورهای پرداختی خود را کنند. ساده انگاشتن مسائل مالی تا حد زیادی منجر به کاهش استرس آنها می شود.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz