آماده باش ۲۵۰ هزار مامور برای تامین امنیت انتخابات

سردار اسکندر مومنی جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور امروز در نشست خبری پلیس که در سالن فجر ستاد فرماندهی برگزار شد، در خصوص تامین امنیت انتخابات گفت: در این خصوص ظرفیت ۲۵۰ هزار نفری از کارکنان نیروی انتظامی در نظر گرفته شده است.

وی اعلام کرد: برای تأمین امنیت انتخابات برنامه ریزی هایی با ۲۵۰ هزار تن از افراد نیروی انتظامی انجام شده است تا انتخابات ایمن برای افراد جامعه فراهم سازیم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور در ادامه تصریح کرد: برای ایام دهه فجر و راهپیمایی ۲۲ بهمن و همچنین چهارشنبه پایان سال برنامه هایی را برای ارتقای امنیت در نظر گرفته اند.

سردار مومنی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون کشفیات مواد مخدر ۲۰ درصد افزایش و سرقت های خُرد و کلان کاهش داشته است البته گفتنی است که تعداد شهدا و مجروحان عملیاتی نیز تا ۴۰ درصد کاهش یافته است.

**افزایش نرخ تخلفات راهنمایی و رانندگی از نیمه دوم اسفندماه

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور در خصوص افزایش تخلفات راهنمایی و رانندگی و زمان اجرایی شدن آنها، گفت: طبق مصوبه هیئت دولت از ۱۷۰ کد تخلف راهنمایی و رانندگی نرخ ۴۰ نوع از تخلفات افزایشی بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی را داشته که بعد از درج در روزنامه رسمی لازم الاجرا خواهد بود.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی مجری قانون است، تصریح کرد: بعد از اجرای مقدماتی چون تغییر سیستم ها، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مردم از نیمه دوم اسفندماه اجرای افزایش تخلفات شروع خواهد شد.

**نتایج تشکیل قرارگاه جهادی آموزش

سردارمومنی در خصوص نتایج قرارگاه جهادی آموزش، گفت: از ابتدای سال قرارگاه جهادی آموزش در نیروی انتظامی شروع به کار کرده که از همان روز آغازین خود که با هدف ارتقا مهارت فردی و سازمانی نیروی انتظامی شروع به کار کرده و تا پایان سال ۹۶ پابرجا خواهد بود.

وی تصریح کرد:در پی تشکیل قرارگاه آموزش شاهد ارتقا ماموریت ها و مهارت های فردی و سازمانی چون بروز رسمی تجهیزات در مراکز پلیس و مراکز تشخیص علمی جرم بوده‌ایم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور افزود: با اینکه مدت کوتاهی از شروع به کار این قرارگاه جهادی می‌گذرد، اما شاهد نتایجی چون کاهش سرقت‌های خرد و کلان، افزایش ۲۰ درصدی کشفیات مواد مخدر و کاهش ۴۰ درصدی مجموعه شهید مجروح و فوتی عملیاتی به رقم افزایش سرقت و کشفیات مواد مخدر بوده ایم.

** قرارگاه تامین امنیت انتخابات آغاز به کار کرده است

سردارمومنی با بیان اینکه برای نخستین بار شاهد برگزاری همزمان انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سطح کشور هستیم، گفت: جهت برقراری امنیت کامل قرارگاه تأمین انتخابات با حضور ۲۵۰ هزار تن از نیروهای انتظامی و پلیس تخصصی شروع به کار کرده است.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

آخرین خبرهای این سرویس