۱۵ درصد از ۶۱۶ میلیون کاربر فعال موبایل در هند اینترنت دارند

هندی‌ها ۱ میلیارد سیم‌کارت دارند که از این تعداد ۶۱۶ میلیون کاربر فعال موبایل ماهانه (آمار تا ژوئن ۲۰۱۶) از سیستم خود استفاده کرده و از این میان ۱۵ درصدشان روی گوشی اینترنت دارند.

به گزارش صفحه ایران ، نهاد بین‌المللی جی‌اس‌ام‌ای/GSMA در گزارش خود موسوم به The Mobile Economy Report 2016  از هند به‌عنوان دومین بازار بزرگ موبایل جهان یادکرده و نوشته است تعداد کاربران فعال موبایل در هند تا سال ۲۰۲۰ به ۹۵۱ میلیون با ۱٫۴ میلیارد سیم‌کارت خواهد رسید.
بر اساس این گزارش در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۵ درصد از فعالان موبایل به‌دست به اینترنت وصل شدند که این رقم تا سال ۲۰۲۰ به ۴۸ درصد خواهد رسید. نیمی از موبایل داران هندی تا ۲۰۲۰ از طریق ابزار پرتابل خود به اینترنت وصل خواهند شد.

در حال حاضر هند با ۲۳۸ میلیون کاربر دارنده گوشی هوشمند دومین بازار بزرگ محسوب می‌شود که تا سال ۲۰۲۰ به ۶۸۸ میلیون خواهد رسید.

اتصالات ۴G در هند به دلیل موانع قانونی و عدم اختصاص فرکانس به خوبی توسعه‌نیافته است و امسال با مزایده باند فرکانسی ۷۰۰ مگاهرتز قرار است توسعه آن شدت یابد.

۳ میلیون کاربر ۴G بر اساس پیش‌بینی جی اس ام ای تا ۲۰۲۰ به رقم ۲۸۰ میلیون خواهد رسید.

کاربران ۲G با ۸۰۰ میلیون فعلاً شماره یک در هند محسوب می‌شوند و کاربران ۳G نیز به ۲۰۰ میلیون تا پایان ۲۰۱۶ می‌رسند و بر اساس پیش‌بینی‌ها تا سال ۲۰۲۰ تعداد کاربران ۲G بالغ‌بر ۶۷۰ میلیون و تعداد کاربران ۳G نیز به ۳۵۰ میلیون خواهد رسید.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz