کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امروز بعدازظهر جلسه‌ای درباره موضوع انتشار اظهارات محرمانه منتسب به ظریف وزیر امور خارجه از سوی یکی از اعضای این کمیسیون را برگزار می کند.

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کمیسیون امنیت ملی ساعت ۱۷:۳۰ امروز اتفاقات پیش آمده در مورد انتشار صحبت‌های وزیر خارجه را مورد بررسی قرار می‌دهد. قرار است در جمع دوستانه‌ای مطالب مطرح شود تا اگر کدورتی پیش آمده، برطرف شود.

وی همچنین گفت: ساعت ۱۲:۳۰ امروز نیز قرار است در کمیسیون امنیت ملی نوار جلسه با وزیر خارجه با حضور تعدادی از خبرنگاران و نمایندگان مجلس گوش داده و مرور شود. همچنین طبق گفته آقای کریمی قدوسی ایشان در حال تایپ تمامی مشروح جلسه هستند تا در اختیار رسانه‌ها قرار دهند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: در جلسه کمیسیون امنیت با وزیر خارجه، آقای ظریف گفت که مطالب پخش نشود و ما هم امانتداری کردیم. آقای کریمی قدوسی در جلسه نبود و از این صحبت آقای ظریف نیز مطلع نبود و به همین دلیل این اظهارات را پخش کرد که بعد از آن وزارت خارجه و برخی از دوستان تکذیب کردند.

وی ادامه داد: بعد از آن آقای کریمی قدوسی به همراه چند نماینده مخالف کار ایشان، جلسه گذاشته و نوار جلسه را گوش کردند و امروز نیز می‌خواهند این کار را ادامه دهند. استدلال ایشان در انتشار مطلب این است که نمایندگی دارای یک سری شئونی است و باید از منافع ملی و حق دفاع شود. لذا اگر وزیری موضوعی را محرمانه خواند که نباید منتشر شود و تشخیص نماینده‌ای آن باشد که بیان آن مطالب به نفع منافع ملی است باید آن را منتشر کرد و دیگر آن مطلب محرمانه نیست.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای سیاست

Sorry. No data so far.

آخرین خبرهای این سرویس