کاکتوس های زمستانی را بشناسیم

کاکتوس های بادوام زمستانی به باغچه جلوه می دهند و مراقبت از آنها آسان است. آنها را در مناطق داغ که دیگر گیاهان نمی توانند رشد کنند قرار دهید. بسیاری از کاکتوس ها به دلیل کاهش کلروفیل (سبزینه) شان در فصل زمستان تغییر رنگ می دهند. مثلاً اگر قرمز رنگ هستند نارنجی، زرد ، یا سایر رنگدانه ها در فصل زمستان در کاکتوس تان ظاهر می شود که معمولاً یک اتفاق طبیعی است. کاکتوس ها معمولاً به طور طبیعی با شروع فصل زمستان به دلیل کاهش رطوبت چروک (خشک) می شوند. بیشتر کاکتوس ها در زمستان بادوام نیستند. اما چند نوع از آنها در طول زمستان هم زنده می مانند.

۱

چگونه کاکتوس های زمستانی را بشناسیم
اپونتیا
اپونتیا که به عنوان کاکتوس گلابی خاردار (prickly pear) یا پدل (paddle) هم شناخته می شوند، یکی از کاکتوس های مقاوم در زمستان است که به راحتی در خاک با کیفیت رشد می کند. بسیاری از اپونتیاها مانند اپونتیای انجیری مقاوم در زمستان، با اضافه کردن کمی پرلیت (متشکل از سنگ های آتشفشانی که به جای شن و ماسه استفاده می شود) به خاکشان، بهترین رشد را دارند. آبیاری گیاه اپونتیا به طور منظم از اواسط فروردین تا اواخر شهریور انجام می شود و از ماه مهر تا اواسط فروردین کاملاً خشک نگه داشته می شود. این کاکتوس را از سرمای زمستان محافظت کنید.

۲

چگونه کاکتوس های زمستانی را بشناسیم
کوریفانتا
نام کوریفانتا دو کلمه یونانی “koryphe” و “anthos” به معنی “قله” و “گل” مشتق شده است. این نوع کاکتوس شامل تقریباً ۶۰ کاکتوس است. (شبیه کاکتوس مامیلاریا) ویژگی بسیاری از کوریفانتاهای مقاوم در زمستان یک گل زرد رنگ در قسمت بالای آنهاست، گر چه بعضی از آنها گل قرمز یا صورتی هم دارند. بعضی از کوریفانتاها می توانند رسیدن به متوسط دمای انجماد را هم تحمل کنند. بنابراین توصیه می شود از این نوع کاکتوس در مناطقی که انجماد شدید اتفاق می افتد محافظت شود.

۳

چگونه کاکتوس های زمستانی را بشناسیم
اچینوسرئوس
نام اچینوسرئوس اشاره به “شمع مومی خاردار بزرگ”دارد. کلمه یونانی “echinos” اشاره به خار دارد و “cereus” به معنی شمع مومی بزرگ است. بلندی ساقه این نوع کاکتوس معمولاً کمتر از ۳۰ سانت است و ۵ تا ۷٫۵ سانت قطر دارد. ویژگی اچینوسرئوس، گل های رنگارنگ آن -از قرمز مایل به زرد گرفته تا زرد روشن و صورتی- است. زیستگاه آنها طیف گسترده ای از زیستگاه ها، از جنگل گرفته تا دشت های ساحلی و از ارتفاعات کوهستان تا بیابان های پست را شامل می شود. با وجود مقاوم بودن در زمستان، اچینوسرئوس نیاز به زهکشی مناسب دارد. این نوع کاکتوس را در بستری از خاک شنی زهکشی شده روی شیب بکارید. این کاکتوس در زمستان آسیب نمی بیند و نیاز به هیچ گونه محافظتی در برف ندارد.

۴

چگونه کاکتوس های زمستانی را بشناسیم
نئوبسیا
کاکتوس نئوبسیا (Neobesseya) به مقاومت در یخبندان حتی در سردترین دماها معروف است. نام های متداول آن کاکتوس توپی، بالشتک میسوری و کاکتوس خامه ای است. وقتی نئوبسیا را می کارید، فقط از یک خاک سست و شنی با کیفیت استفاده کنید. معمولاً ارتفاع آنها ۳۰ سانت و قطرشان هم ۳۰ سانت است. ویژگی این کاکتوس خارهای سفید یا خاکستری آن است. شکوفه کاکتوس از اواسط فروردین تا اواسط خرداد، گل هایی به رنگ های زرد تا زرد-سبز می دهد. معمولاً باید تا اواسط شهریور به آن آب داد. از آب دادن به آن تا هفته اول اسفند خودداری کنید.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz