کاهش وزن با مصرف تخم‌مرغ

تخم‌مرغ سرشار از پروتئین، چربی‌های سالم، ویتامین و مواد معدنی است که می‌تواند به افراد پیروی کننده از رژیم لاغری کمک کند.

به گزارش خبرنگار مهر، ساده‌ترین راه کاهش وزن، کاهش مصرف کلی مواد خوراکی است که خوردن تخم‌مرغ به عنوان یک ماده غذایی کم کالری می‌تواند کمک کننده باشد. یک تخم‌مرغ بزرگ تنها حاوی ۷۸ کالری است اما سرشار از مواد مغذی نیز هست.

افزودن سبزی‌جات در کنار تخم‌مرغ می‌تواند غذایی حاوی کمتر از ۳۰۰ کالری باشد البته نباید از روغن یا کره استفاده شده باشد.

از آنجائی‌که تخم‌مرغ سرشار از پروتئین است شما را برای مدت زمان بیشتری سیر نگه می‌دارد. یک مطالعه نشان می‌دهد افزایش میزان مصرف پروتئین از ۱۵ به ۳۰ درصد منجر به کاهش کلی کالری مصرفی در روز می‌شود.

همچنین مطالعه دیگری نشان داده است که خوردن تخم‌مرغ در صبحانه به کاهش فکر وسواس خوردن غذا تا حدود ۶۰ درصد کمک کرده و همچنین خوردن میان وعده در شب را تا نصف کاهش می‌دهد.

جایگزینی تخم‌مرغ به جای یک صبحانه معمولی حاوی کربوهیدرات به شکل معجزه آسایی باعث می‌شود که شما بیش از اندازه احساس سیری داشته باشید.

یک مطالعه نشان می‌دهد زنانی که به جای نان شیرمال در صبح تخم‌مرغ خورده بودند، به مدت ۳۶ ساعت کالری کمتری مصرف کرده بودند. در مورد مردان این وضعیت تا ۲۴ ساعت ادامه دارد.

همچنین یک مطالعه دیگر نشان داده است افرادی که در صبحانه تخم‌مرغ مصرف می‌کنند ۶۵ درصد بیش از افراد دیگری که تخم مرغ نمی‌خوردند وزن‌شان پایین می‌آید.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

iranpage

backlinkmy.com has expired

Because of this, the existing content of your website is not showing. If you are the registrant of this domain name and want to continue the use of your website, please contact iranpage with an email to iranpage@support.hostcontrol.com to renew the domain name.

iranpage