کاهش انرژی برای اشخاص لاغر هم مفید است

نتایج یک مطالعه بالینی تصادفی نشان داده است که کاهش انرژی دریافتی به میزان ۲۵ درصد طی ۲ سال در بزرگسالان غیرچاق با بهبود وضعیت سلامتی مرتبط است.
در این مطالعه ۲۲۰ مرد و زن با نمایه توده بدنی (BMI) بین ۲۲ تا ۲۸ به دو گروه تقسیم شدند: یک گروه انرژی دریافتی روزانه را به مدت ۲ سال و به میزان ۲۵ درصد کاهش دادند و گروه دیگر به عنوان گروه کنترل در دریافت میزان انرژی روزانه آزاد بودند. در این مطالعه پرسشنامه هایی به منظور بررسی خلق و خو، کیفیت زندگی، خواب و عملکرد جنسی شرکت کنندگان مورد استفاده قرار گرفت. اطلاعات مربوط به افراد در ابتدای مطالعه، یک سال و سپس دو سال بعد از شروع مطالعه بررسی شدند. میانگین سن شرکت کنندگان حدود ۳۸ سال بود و ۷۰ درصد آن ها را زنان تشکیل می دادند.
نتایج حاصل از این مطالعه نشان داد در سال دوم افرادی که در گروه محدودیت انرژی قرار داشتند ۷/۱۶ پوند و افراد گروه کنترل کمتر از ۱ پوند کاهش وزن داشتند. در گروه محدودیت انرژی نسبت به گروه کنترل بهبود خلق و خو، کاهش تنش و بهبود سلامت عمومی و عملکرد جنسی در سال دوم و بهبود خواب در سال اول مشاهده شد.  کاهش وزن بیشتر در گروه محدودیت انرژی با افزایش توان، کاهش اختلالات خلق و خو، بهبود سلامت عمومی و کیفیت خواب بهتر مرتبط بود.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz