کاندیداها باید فرمولی برای اشتغال تحصیلکردگان ارائه کنند

لاریجانی در ادامه با اشاره به این‌که «شهدا به عمود نظام جمهوری اسلامی یعنی ولایت فقیه معتقد بوده‌اند»، اظهار داشت: شهدا ولایت فقیه را رکن رکین نظام می‌دانستند و با ندای ولایت فقیه به جبهه رفتند به علاوه برخی قصد دارند سطوح اصلی نظام را تضعیف کنند و سناریوهای مختلف نوشتند اما از آن جایی که مردم پیرو ولایت فقیه بودند موفق نشدند.

وی در ادامه به حمله صدام در زمان ریاست جمهوری بنی صدر اشاره و بیان کرد: بنی صدر با امام (ره) وارد چالش می شد و همچنین با افرادی که در رأس حزب جمهوری اسلامی بودند اصطکاک ایجاد می‌کرد و به آن‌ها تهمت می‌زد؛ از طرفی روزنامه انقلاب اسلامی را تأسیس کرد و به جای حمایت از آن با سرمقاله‌هایش مردم را مأیوس می‌کرد و اجازه حضور به توده مردم در جنگ نمی‌داد که بعد از عزل وی رفته رفته موفقیت‌هایی همچون شکست حصر آبادان و آزادسازی خرمشهر حاصل شد.

وی رهبری‌ امام (ره) و حمایت های مردم از ولایت فقیه را دو رکن موفقیت نظام عنوان و خاطرنشان کرد: این موفقیت‌ها در حالی صورت گرفت که جمهوری اسلامی هیچ سلاح خاصی در دست نداشت؛ همچنین حوادث سهمگینی که دشمنان برای ایران در منطقه و در بعد هسته‌ای ایجاد کردند با ولایت فقیه برطرف شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر حفظ وحدت درونی کشور اذعان کرد: شرایط کشورمان به لحاظ بین‌المللی و منطقه‌ای بسیار حساس است و کمتر کشوری در اطراف ما بدون بحران امنیتی سر می‌کند این در حالی است که امروز با تدابیر ویژه‌ای جمهوری اسلامی در منطقه داغ امنیتی دارای امنیت پایدار بوده و با صلابت است.

وی با بیان این‌که «غرب در آشفتگی منطقه به درون کشورمان می‌نگرد»، عنوان کرد: اگر در داخل وحدت وجود داشته باشد پس می زند اما اگر با تهمت و جدال یکدیگر را تخریب کنیم همان چیزی است که دشمن انتظار دارد البته اختلاف نظر با دشمنی تفاوت دارد.

وی در ادامه با تأکید بر اهمیت موضوع انتخابات اظهار داشت: انتخابات باید هر چه باشکوهتر برگزار شود که باعث ناامیدی دشمنان می‌شود و با حضور مردم است که گام اساسی برای بازدارندگی دشمن برداشته می‌شود، لذا عرصه انتخابات مهمترین عامل بازدارنده دشمنان است.

لاریجانی در ادامه با اشاره به منابع کشورمان به خصوص نفت و گاز در منطقه فارس گفت:نیروی متخصص در کشور زیاد است اما برخی سوء مدیریت‌ها باعث بروز اشکالاتی شد.

وی انتخابات را آوردگاهی برای پس زدن دشمن عنوان کرد و یادآور شد: انتخابات باید با اخلاق همراه باشد و این امر شیرین و مبارک نباید با بی اخلاقی ها تیره شود، همچنین نظرات باید به صورت صادقانه بیان شده و برای مشکلات راه حل اصولی با تحلیل ارائه شود و صرفاً برای جمع آوری رأی نباشد.

وی در ادامه با بیان این‌که «در بعد اقتصادی مشکلات پیچیده‌ای داریم»، اظهار داشت: بدهی‌ها و کمبود منابع دولت و حجیم شدن آن باعث شده درآمد حاصل از فروش نفت و دریافت مالیات برای ادارات خرج شده و تنها ۱۰ درصد برای عمران باقی بماند در حالی که باید منابع آن صرف آبادانی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مردم باید در حوزه تولید صاحب کار شده و کارآفرین شوند، همچنین با توجه به شعار امسال رهبری تحت عنوان سال تولید ملی و اشتغال باید از این طریق به اشتغال رسید لذا کاندیداها باید فرمولی برای تحصیلکردگان ارائه کنند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در سال‌های اخیر ابراز داشت: برای آبیاری تحت فشار و نوین بودجه جداگانه قرار دادیم. همچنین برای آبرسانی به روستاها و راه‌اندازی مجدد کارخانجات تلاش کردیم تا فضا برای اشتغال فراهم شود و قصد داریم بنیه اقتصادی روستاییان مطلوب شود.

وی در پایان با تأکید بر پویایی اقتصاد روستا خاطر نشان کرد: اقتصاد پویای روستاها یکی از موضوعات مهم میان دولت و مجلس است که سرمایه گذاری خوبی در آن انجام شده و در حال حاضر در حال عبور از شرایط سخت هستیم.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

آخرین خبرهای این سرویس