چیپس شکلات درست کنیم

چیپس شکلات از آن اقلامی است که جدیدا در اکثر دسرها و شیرینی ها کاربرد پیدا کرده است. اگر بتوانید چیپس شکلات را خودتان در خانه درست کنید جدا از اینکه از تازگی و سلامت آن اطمینان می یابید در هزینه ی منزل هم صرفه جویی کرده اید، زیرا هم به سختی در بازار پیدا می شود و هم معمولا قیمت بالایی دارد. گذشته از آن به دلیل استفاده از عسل به جای شکر مزایای بیشتری هم دارد.

۱

چگونه چیپس شکلات درست کنیممواد لازم: ۱ فنجان شکلات شیرین نشده، نصفه فنجان روغن نارگیل، ۴ قاشق غذاخوری عسل، ۱ قاشق چای خوری وانیل، ۱ کاغذ روغنی بزرگ، پلاستیک بزرگ بسته بندی یا قیف

۲

چگونه چیپس شکلات درست کنیمروغن نارگیل را با جوش آوردن مقدار کمی آب در تابه ای نچسب ذوب کنید. وقتی روغن کاملا حالت روان پیدا کرد، آن را از روی اجاق بردارید و هم بزنید. در این حالت باید شکل شفاف باید پیدا کند.

۳

چگونه چیپس شکلات درست کنیمپودر کاکائو، عسل و وانیل را به آن اضافه کنید. آن را به قدری هم بزنید که لطیف و براق شود.

۴

چگونه چیپس شکلات درست کنیموقتی که شکلات کاملا مخلوط شد و شروع به غلیظ شدن کرد، آن را به مدت ۳۰ دقیقه در فریزر قرار دهید تا در زمان شروع به شکل دهی به چیپس شکلات بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید.

۵

چگونه چیپس شکلات درست کنیموقتی شکلات ها را از فریزر خارج کردید، آن ها را در پلاستیک بسته بندی یا قیف بریزید و گوشه ای از آن را به صورت یک مثلث ببرید. سپس پلاستیک یا قیف را فشار دهید تا روی کاغذ روغنی نقطه هایی بگذارید و سپس پلاستیک را سریع رو به بالا بکشید تا شکل چیپس شکلات سنتی را پیدا کنند. چیپس شکلات در این مرحله به قدری قوام یافته است که شکل خود را از دست نمی دهد و پهن نمی شود. بنابراین لازم نیست آنها را با فاصله ی زیاد از هم روی سینی قرار دهید.

۶

چگونه چیپس شکلات درست کنیمسپس سینی را به مدت ۲۰ دقیقه در فریزر قرار دهید. بعد از اینکه شکلات ها کاملا سرد و سفت شدند، آن را از فریزر خارج کنید و به سادگی از روی کاغذ روغنی جدا کنید.

۷

آنها را در پلاستیک فریزری در فریزر ذخیره کنید. وقتی دسر خود را درست کردید آنها را از فریزر خارج کنید و برای تزئین استفاده کنید. این شکلات ها سریع تر از شکلات های بازاری آب می شوند اما طعم آنها ارزش درست کردنشان را در خانه دارد. پس سریع کار تزئین را انجام دهید.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz