چگونگی تغییر نام زبانه های WORKSHEET در برنامه EXCEL

به گزارش واحد فناوری صفحه ایران ، به طور پیش فرض زبانه های worksheet نام های عمومی به خود می گیرند همانند نام های Sheet1 و Sheet2 و …. . اگر شما تعداد زیادی worksheet در یک workbook خود داشته باشید پیدا کردن یک sheet مشخص امکان دارد که کمی سخت باشد .
اگر چه شما می توانید یک اسم را به هر زبانه در workbook خود اختصاص دهید . با این کار پیدا کردن زبانه ای که به آن نیاز دارید بسیار راحت تر می شود . تغییر نام زبانه های worksheet کار بسیار ساده ای است . ما در ادامه نحوه این کار را به شما خواهیم آموخت .
برای تغییر نام یک زبانه بر روی زبانه worksheet مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Rename را از منوی ظاهر شده انتخاب کنید . همچنین می توانید با دوبار کلیک بر روی زبانه این کار را انجام دهید .

چگونگی تغییر نام زبانه های worksheet در برنامه Excel 1

اسم جدید خود را تایپ کرده و سپس کلید Enter را از صفحه کلید فشار دهید . نام زبانه ها حداکثر می تواند تا ۳۰ حرف باشد .

چگونگی تغییر نام زبانه های worksheet در برنامه Excel 2

این مراحل را برای هر زبانه که خواهان تغییر نام آن هستید انجام دهید .

چگونگی تغییر نام زبانه های worksheet در برنامه Excel 3

اگر تعداد زبانه ها از تعداد زبانه های پیش فرض بیشتر  باشد امکان دارد که تمامی آن ها در قسمت نوار worksheet جا نگیرند اگر این اتفاق بیفتد شما سه نقطه در انتهای سمت راست نوار مشاهده خواهید کرد . بر روی نقطه ها کلیک کنید تا به زبانه مخفی در منتهی الیه سمت راست بروید . هر زمان شما بر روی سه نقطه کلیک کنید زبانه بعدی مخفی نمایان می شود . و این امر ادامه دارد تا این که زبانه آخر پدیدار شود .

هر زمان بر روی نقطه های سمت راست کلیک کنید یکسری نقطه در سمت چپ نوار نیز ظاهر می شود . اگر بر روی نقطه های سمت چپ نوار کلیک کنید زبانه های مخفی سمت چپ پدیدار می شوند . این امر تا زمان رسیدن به اولین زبانه سمت چپ ادامه پیدا خواهد کرد اولین زبانه سمت چپ اولین زبانه workbook شماست .

چگونگی تغییر نام زبانه های worksheet در برنامه Excel 4

سعی کنید که اسم زبانه ها را به طور مختصر وارد کنید . هر چه اسم زبانه شما طولانی تر باشد تعداد زبانه های موجود در قسمت آشکار نوار زبانه ها کمتر می شود .

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای ترفند