چگونگی تغییر اندازه متن ، آیکون ها در اندروید نسخه ۷٫۰

اندروید از چندین سال پیش اجازه تغییر اندازه متن ها را به شما داده است اما برای خیلی از کاربران این کافی نیست . با عرضه اندروید نسخه ۷٫۰ با نام Nougat , شرکت گوگل ویژگی های جدیدی را به سیستم عامل موبایلی خود افزوده است . در این نسخه فقط این شخصی سازی ها به اندازه متن ها ختم نمی شود و خیلی از موارد موجود در صفحه نمایش را می توانید تغییر دهید .
در این نسخه از نوار جهت دهی گرفته تا آیکون برنامه ها و منو ها را می توانید بزرگتر و یا کوچک تر کنید . این تغییر اندازه ها همانند تغییر اندازه آیتم ها در سیستم عامل ویندوز است . برای آن دسته از کاربرانی که می خواهند در آن واحد اطلاعات بیشتری را بر روی صفحه نمایش خود داشته باشند می توان همه چیز را کوچکتر کرد .و برای کاربرانی که خواهان آیتم های بزرگ و صفحه نمایش خلوت هستند ویا افرادی که چشمان ضعیفی دارند می توان اندازه تمام آیتم ها را بزرگتر کرد به طوری که در مقایسه با اندازه اصلی و پیش فرض آیتم ها بزرگترین اندازه قابل تنظیم بسیار دراماتیک می شود .

برای دسترسی به این ویژگی اول کاری که باید انجام دهید باید به منوی تنظیمات دستگاه خود بروید . برای این کار نوار اعلانات را به سمت پایین بکشید و برای دسترسی به منوی تنظیمات باید دوباره نوار اعلانات را از بالا به سمت پایین بکشید تا آیکون منوی تنظیمات که شبیه یک چرخ دنده است ظاهر شود . بر روی آیکون چرخ دنده ضربه بزنید ( این آیکون در سمت راست و بالای صفحه پدیدار می شود )

در منوی تنظیمات به سمت پایین آمده تا گزینه Display را در قسمت مربوط به Device بیابید . سپس این گزینه را انتخاب کنید .

در قسمت مربوط به تنظیمات Dispaly در زیر گزینه Font size گزینه ای با نام Display size وجود دارد آن را بیابید و بر روی آن ضربه بزنید .

بعد از انتخاب گزینه Display size امکان دارد که با کمی تاخیر پردازشی مواجه شوید . این امر به این دلیل است که ممکن است بارگذاری منوی  Display Size کمی به طول بیانجامد  . پس از باز شدن منو مربوطه , صفحه نمایش شما به دو قسمت تقسیم می شود . قسمت پایین که پنچره Preview قرار دارد تنظیمات مربوط به اندازه آیتم ها قرار دارد و در قسمت بالایی نیز پیش نمایشی از نحوه اعمال تغییرات به شما نشان داده خواهد شد . در قسمت Preview سه گزینه مختلف برای تنظیم وجود دارد . این گزینه ها عبارتند از متن ها ( text message ) , آیکون های برنامه ها ( app icons ) و همچنین منوی تنظیمات ( settings menu ) . شما می توانید بنا به سلیقه و راحتی استفاده اندازه آیتم ها در این سه گزینه را تغییر دهید . با کشیدن انگشت در قسمت previews به سمت راست و یا چپ می توانید بین این گزینه ها جابجا شوید .

شما می توانید آندازه آیتم ها در هر یک از گزینه های مورد ذکر را با ضربه بر روی علامت مثبت و یا منفی موجود در قسمت previews بزرگتر و یا کوچکتر کنید . نسبت به اندازه پیش فرض آیتم ها شما می توانید موارد دلخواه را یک مرحله کوچکتر و یا سه مرحله بزرگتر نمایید . پس از امتحان اندازه آیتم های مورد نظر اندازه ای را که مناسب سلیقه شما است را انتخاب نمایید . با تغییر اندازه آیتم ها  , قسمت پیش نمایش نیز تغییر می کند و شما متوجه خواهید شد که کدام اندازه مناسب تر برای سلیقه شماست . تغییر اندازه آیتم ها به صورت آنی در کل سیستم پیاده سازی می شود .

زمانی که اندازه آیتم ها را به دلخواه خود انتخاب کردید فقط کافیست بر روی دکمه بازگشت که آیکون آن شبیه به یک پیکان به سمت چپ است ضربه بزنید ( این آیکون در پایین سمت چپ صفحه نمایش قرار دارد ) با انجام این کار مشاهده خواهید کرد که تغییرات به صورت آنی در سیستم پیاده سازی شده اند . اگر شما بعد از مدتی خواهان تغییر مجدد اندازه آیتم ها هستید کافیست که مراحل بالا را دوباره تکرار کرده و اندازه آیتم ها را به شکل اولیه خود در بیاورید .
این ویژگی به کار رفته در این نسخه از سیستم عامل اندروید یک ویژگی جدید و بسیار کارآمد است . مخصوصا برای افرادی که از دید ضعیفی بهره می برند .

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz