چگونه یک کیک را نصف کنیم

ممکن است نیاز پیدا کنید که یک کیک را نصف کنید. مثلا وقتی می خواهید آن را با خامه یا هر چیز دیگری تزئین کنید و لابه لای کیک از آن مواد قرار دهید. نصف کردن یک کیک دایره شکل با چاقو ممکن است کار خیلی سختی باشد و مهارت زیادی نیاز داشته باشد؛ اما برای شما که می خواهید گاهی در خانه این کار را انجام دهید راه ساده و دقیقی به کمک خلال دندان و نخ دندان وجود دارد که در این چگونه آن را بیان کردیم.

۱

چگونه یک کیک را نصف کنیم
همان طور که در تصویر نشان داده شده است خلال دندان ها را دور تا دور نیمه کیک در آن فرو کنید.

۲

چگونه یک کیک را نصف کنیم
نخ دندان را دور تا دور کیک روی خلال دندان ها قرار دهید. اگر شما یک کیک اسفنجی را نصف می کنید می توانید به کمک یک چاقوی دندانه دار در محل هایی که نخ قرار می گیرد برش ایجاد کنید تا نخ در آن برش ها قرار گرفته و تکان نخورد.

۳

چگونه یک کیک را نصف کنیم
وقتی نخ دندان به طور کامل دور کیک را گرفت، آن را ببرید و دو طرف نخ را در هر دست بگیرید. دو انتهای نخ را از هر طرف به هم نزدیک کنید (مانند گره زدن) تا کمک کم حلقه نخ را در کیک جلو ببرید. کم کم نخ را از هر سمت جلو ببرید این کار به برش سریع تر کمک خواهد کرد.

۴

چگونه یک کیک را نصف کنیم
حالا شما دو لایه کیک دارید.
لایه بالایی را به کمک مقوا یا ورق پخت (baking sheet) بردارید و کنار بگذارید.

نکات و هشدارها

این روش برای کیک های چسبنده یا ظریف که ممکن است هنگام جدا کردن با چاقو خرد شوند یا به چاقو بچسبند فوق العاده مفید است.

هنگام کشیدن نخ دندان مطمئن شوید تا پایان کار نخ به شکل حلقه جلو می رود.

شما می توانید از یک نخ نامرئی خیاطی یا نخ ماهیگیری برای این روش استفاده کنید.

اگر کیک یخ زده است از یک چاقوی دندانه دار (چاقوی نان) برای نصف کردن کیک استفاده کنید و فوق العاده مراقب باشید دست خودتان را نبرید.

مطمئن شوید تمام خلال دندان ها را قبل از کشیدن رویه و پذیرایی از کیک خارج کرده اید. هرگز خلال ها را به حدی در کیک فرو نکنید که از دسترس و دید شما خیلی دور شوند.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz