چگونه یک مانیکور ساده انجام دهیم

داشتن ناخن های مرتب و زیبا برای هر کسی حسن و زیبایی محسوب می شود. اگر سرتان خیلی شلوغ است و یا مانیکور در سالن های زیبایی برایتان گران تمام می شود این چگونه را دنبال کنید تا خودتان ناخن های خود را مانیکور کنید. چون یک مانیکور ساده اصلا کار سختی نیست و با کمی تمرین به راحتی می توانید خودتان ناخن های خود را مرتب و هم اندازه کنید.

۱

چگونه یک مانیکور ساده انجام دهیم
ناخن هایتان را کوتاه کنید. ناخن ها را به صورت مربعی یا نیم دایره و کاملا صاف کوتاه کنید و مراقب باشید به گوشت انگشت نرسید. پوست های ریز کنار ناخن ها را نیز با احتیاط بردارید. توجه داشته باشید که اگر مسیر برش تمام ناخن هایتان یکسان باشد، دیگر ناخن هایتان زشت و ناهموار نمی شود.

۲

چگونه یک مانیکور ساده انجام دهیم
ناخن های خود را سوهان بکشید. می توانید از روغن هم استفاده کنید. در روش بدون روغن، سوهان را به صورت افقی، از پایین تا بالای ناخن بکشید. در سوهان زدن، ابتدا قسمت سیاه سوهان و سپس قسمت سفید سوهان را روی ناخن بکشید و با قسمت خاکستری سوهان، سوهان زدن را کامل کنید. روغن مناسب ناخن را باید پیش از سوهان زدن به روی ناخن ها بکشید.

۳

چگونه یک مانیکور ساده انجام دهیم
شیارهای اطراف و روی ناخن ها را با سوهان نرم، سوهان بکشید تا روی ناخن ها هم صاف و یکدست شوند.

۴

چگونه یک مانیکور ساده انجام دهیم
می توانید استفاده از انواع محصولات مانیکور ناخن را در نظر بگیرید. برخی دوست ندارند از پوشش های ناخن استفاده کنند چون ناخن ها را براق جلوه خواهد داد هر چند استفاده از آن ها مانند لایه محافظی روی ناخن خواهد بود اما می توان فقط از کوتاه کردن و سنباده زدن بهره برد.
مرطوب کننده هایی هستند که استفاده از آنها لایه شاخی ناخن های شما را نرم می کند.

 

۵

اگر در سالن آرایش مانیکور می کنید، نظر مشتری را در مورد مانیکور ناخن هایش بپرسید و حتما به وی پیشنهاد کنید که هر ماه یک بار به شما سر بزند.

نکات و هشدارها

سعی کنید سوهان را در هر حرکت، با ضربه ای آرام روی ناخن بکشید تا فشار زیادی به ناخن ها نیاید.

پس از هر مانیکور، می توانید به مشتریان خود ماساژ دست هم بدهید.

ناخن هایتان را بیش از هر دو تا سه هفته یکبار سوهان نکشید، چرا که سوهان لایه های طبیعی ناخن را از بین می برد.

ناخن های تان را از قسمت سفید ناخن ها کوتاه تر نکنید؛ ممکن است ناخن تان را به خونریزی بیاندازید.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz