چگونه یک زن جوان موفق باشیم

شما می توانید یک زن جوان موفق باشید و این لقب را همواره در طول زندگی همراه خود داشته باشید. اگر می خواهید خودتان را اصلاح کنید و در تمام جنبه های زندگی بهتر شوید، این چگونه برای شماست.

۱

چگونه یک زن جوان موفق باشیم
هدف های کوتاه مدت را برنامه ریزی کنید، این هدف ها خود باعث به وجود آمدن هدف های میان مدت و بلند مدت و در نهایت هدف زندگی می شوند.
خودتان را در مسیر به دست آوردن آن ها قرار دهید، به دست آوردن هرکدام منجر به دسترسی به دیگری می شود.
زندگی کردن بدون هدف های رویایی، مانند این است که بخواهید در یک کشور بزرگ، بدون نقشه، از این طرف به آن طرف بروید.
ممکن است که نیاز داشته باشید مدت های متوالی و به سختی بگردید تا چیز یا چیزهایی را پیدا کنید که واقعا عاشق آن هستید که به آن دست پیدا کنید، ولی این کار ارزشش را دارد. این کار به زندگی تان یک مسیر معین می بخشد و به شما کمک می کند هر کسی که می خواهید بشوید!

۲

هیچ وقت خودتان را به هیچ قیمتی نفروشید!
احترام به خود، یکی از مهم ترین چیزها در زندگی هر زنی است، با خودتان رک و راست باشید و نگذارید هیچ کس شما را از مسیر درست تان برای رسیدن به هدف هایتان منحرف کند و یا شما را از رسیدن به هدف هایتان باز دارد.

۳

چگونه یک زن جوان موفق باشیم
خودتان را از هدف تان دور نکنید، مگر در عشق زندگی تان، زیرا شما می خواهید زندگی بهتری داشته باشید!
ممکن است این حرف مقداری قدیمی باشد ولی ضروری است که، اگر می خواهید به رویاهایتان برسید و عشق واقعی خود را بشناسید– و در موقعیت های بغرنج حرکت رو به جلوتان که ممکن است هزینه آن بهترین رویاهای زندگی تان باشد، متوقف نشوید– تعهد شما به عشق واقعی تان در زندگی را شامل می شود.
ملاقات های امروزی، یک کار غیرجدی به نظر می آیند، در صورتی که کاملا امری طبیعی نیز هستند، شیر یا خط کردن ها برای انتخاب پسر مورد علاقه تان، شما را در وضعیت های بغرنجی می اندازد که می تواند زندگی شما را تباه کند!
اگر پسری واقعا شما را دوست داشته باشد، می خواهد که تمام زندگیش را با شما سر کند، و اهمیتی نمی دهد که تا ازدواج کردن صبر کند، (اگر که واقعا شما را دوست داشته باشد و گزینه مناسبی برای شما باشد)، اگر برای شما صبر کند، نشان می دهد واقعا عاشق شماست و تنها یک رابطه ی سطحی موقت را نمی خواهد.
دلیلی که برای برنامه ریزی کردن هدف های بلند مدت و تشکیل خانواده وجود دارد این است: زندگی شما درست روبروی شما قرار دارد، نه در جایی که در آینه دید عقب بتوانید آن را ببینید.

۴

اگر می خواهید دیگران به شما احترام بگذارند، به دیگران احترام بگذارید.
با دیگران مهربان و بخشنده باشید، با این کار دیگران نیز با شما مهربان خواهند بود.

۵

چگونه یک زن جوان موفق باشیم
به والدین تان احترام بگذارید و از آن ها قدردانی کنید.
والدین تان می توانند مهم ترین انسان ها در زندگی تان باشند، حتی وقتی که نمی توانید همیشه با آن ها همراه باشید، به آن ها احترام بگذارید.
به یاد داشته باشید، بدون آن ها، شما نیز نبودید، البته درست است که نمی توانند همه ی رویاها و نیازهای تان را برآورده کنند، ولی باز هم والدین تان هستند و احترامشان واجب است.

۶

چگونه یک زن جوان موفق باشیم
برای چیزهایی که دارید سپاسگزار باشید و قدرشان را بدانید.
به یاد داشته باشید، همیشه کسانی هستند که وضعیت بدتری از شما دارند.
به جای گلایه و شکایت کردن از چیزها، تلاش کنید تا وضعیت خود را بهبود دهید.

۷

بر وضعیت های بد در زندگی غلبه کنید.
وقتی که چیزی بنا به خواسته ها و نقشه های شما پیش نمی رود، نگران نباشید و از هدف تان دور نشوید: زیرا هرکسی برای رسیدن به موفقیت نیازمند غلبه بر لحظات طاقت فرسا و سخت است.
زندگی درخشان نمی شود، اگر که درام های تاریک و غم انگیز پیش از آن وجود نداشته باشد، هیچکس در دنیا نیست که بدون مشکلات و سختی ها زندگی کند، بخش ها و فصل های جدید در زندگی، فرصت های جدیدی هستند برای دوباره چینش اولویت ها و دادن تغییرات مهیج و واضح در زندگی.

۸

وقت را تلف نکنید.
وقت یکی از مهم ترین چیزهایی است که می رود و کاری ندارد که شما چقدر تلاش و کار کرده اید.
کارهایی را یاد بگیرید که در زندگی به دردتان می خورند، مثلا شنا، آموختن آلات موسیقی یا خیاطی و حتی داوطلب بودن برای کارهای خیریه.
مطمئن باشید در آینده ای نه چندان دور از هدر دادن وقت تان و شلختگی اطراف تان پشیمان خواهید شد.
“ای کاش با استعداد بودم”، به این معناست که فرصت تان را غنیمت نشمردید و از آن برای ابراز وجود خود استفاده نکرده اید و یا به اندازه کافی زمان نداشتید.

۹

بهترین ها را در مدرسه انجام دهید!
شگفت زده شدن در مطالعات خود و فهمیدن موضوعات (نه فقط حفظ کردن آن ها و گرفتن مدرک و نمره) کلید اصلی موفقیت است.
اگر نمرات بالاتر بگیرید، نه تنها والدینتان به شما افتخار می کنند، بلکه غریبه ها نیز به شما احترام می گذرانند و شما را جدی می گیرند.
اگر مدرسه را شل بگیرید، مطمئنا بعد از دانشگاه و زمانی که برای دانشگاه دیگر و یا شغلی حرفه ای تر پیشنهاد بدهید، پشیمان خواهید شد.
همیشه در حال یادگیری و مطالعه باشید و خود را با تغییرات وفق دهید.

 

۱۰

زمانی را برای شناختن دیگر فرهنگ ها سپری کنید.
به اخبار بین المللی گوش دهید تا هوش و اطلاعات خود را بالا ببرید و همچنین اطلاعات خود در مورد دنیا را افزایش دهید.
بردباری و احترام گذاشتن به دیگران، کلید اصلی متناسب شدن با هر مدرسه یا محل کاری است.

۱۱

ظاهرتان را آن طور که می خواهید بکنید.
این به آن معنا نیست که رژیم های دیوانه کننده بگیرید و تمام عمرتان را صرف زیبا کردن خود کنید!
فقط به یاد داشته باشید که غذاهای سالم و کامل بخورید و ورزش کنید و خودتان را بیشتر موقر نشان دهید. اعتماد به نفس باعث زیبایی هر زنی می شود.

۱۲

چگونه یک زن جوان موفق باشیم
استعدادها و هدایای خدادادی که از بدو تولدتان با شما بوده اند را کشف کنید و بپذیرید.
آن ها را بدون استفاده نگذارید، بلکه از آن ها بیشتر استفاده کنید، اگر نقاشی تان خوب است، زیاد نقاشی بکشید تا آن مهارت تان را رشد دهید، و اگر در سرگرم کردن دیگران ماهرید، اجراهای کمدی و خنده دار اجرا کنید!

۱۳

دوست پیدا کنید.
هرکسی را که می خواهد با شما دوست شود بپذیرید و با کسانی که دنبال دوست می گردند و یا واقعا به یک دوست نیاز دارند، هر چند سطحی، دوست شوید (همچنین با مسافران دوست شوید و آن ها را همراهی کنید، حتی در شرایط سخت، به آن ها یک مکان خوب برای اقامت پیشنهاد دهید، آدرس ها را به آن ها بدهید، به عنوان مثال داروخانه، فرودگاه یا ایستگاه اتوبوس و رستوران، اگر دوستان زیادی دارید، پس واضح است که شما مهربان و قابل احترام هستید.

۱۴

چگونه یک زن جوان موفق باشیم
زیبایی طبیعی خود را بپذیرید.
آرایش های سنگین انجام ندهید، با این کار، دیگر خودتان نیستید … شما خاص هستید، تک و منحصر به فرد.
اگر نمی توانید قبول کنید که این شما هستید، با این ظاهر، پس قابل احترام نیستید.

۱۵

چگونه یک زن جوان موفق باشیم
پایدار و ثابت قدم باشید.
شما مقداری استعداد نیاز دارید اما اختصاص پشتکار به هر کاری از همه چیز بالاتر است، اگرچه که به تفریح و استراحت نیاز دارید، ولی کارهای مهم تر و با اولویت بیشتر را اول انجام دهید.
اجازه ندهید هیچکس شما را پایین بکشد، اگر کسی شما را با یکی قضاوت می کند و او را بالاتر از شما می گیرد، بگذارید که خودشان باشند، ولشان کنید و راه خود را ادامه دهید.
اگر منطقی باشید، می فهمید که هیچکس نمیتواند حال تان را بد کند، جمله ای هست که می گوید هیچ چیز بدون اجازه خود شما نمی تواند شما را پست و بد کند، پس مستقیما به سوی موفقیت و هدف هایتان پیش بروید.

نکات و هشدارها

بدانید که اگر اشتباه کردید مشکلی نیست، فقط از آنها درس و عبرت بگیرید.

هیچوقت به مردم به چشم حقارت نگاه نکنید مگر اینکه بخواهید به آنها کمک کنید.

به محیط اطراف خود، به ویژه مردم توجه کنید.
به طور مداوم، مهربان و کمک کننده باشید، هر قدر بیشتر، اعتبارتان بیشتر خواهد شد و در نهایت سودش به خودتان برمی گردد.

هر چقدر هوشمندانه تر (و نه فقط سخت تر) کار کنید، نتایج بهتری خواهید گرفت، راهی برای انجام هوشمندانه کارها را بدون خودستایی کشف کنید.

همه ی اطرافیان تان را تشویق کنید، از کجا می دانید، شاید یک روز آن ها کلید اصلی رسیدن به هدف هایتان شوند!

برای خودتان عالی باشید و بدانید که می توانید هر چیزی را مرحله به مرحله بدست آورید.

هر روز طوری زندگی کنید که انگار آخرین روزی است که زنده هستید.

زیبایی و منطقی بودن خود را بپذیرید و به دیگران اجازه ندهید از آن سوء استفاده کنند، آنها مال شما هستند، نه اسباب بازی!

به هیچ کس، اعم از پسران و مردان اجازه ندهید که مانع از درس خواندن و رسیدن به هدف هایتان شوند، آن ها می توانند همه چیز را به هم بریزند و سپس شما را تنها رها کنند.

برای هر عمل و کار خوبی، جایزه ای وجود دارد، و برای هر عمل بدی، حتی اگر آن را پنهان کنید، عواقبی وجود دارد، پس مراقب اعمال و عواقب آن روی خودتان باشید.

یک زن می تواند درجه اول و خوب باشد، ولی همواره روی دیگر سکه نیز وجود دارد، یک زن می تواند واقعا خوب و متین باشد، اگر بخواهد همه به او احترام بگذارند و موفق شود.

وقتی که با پسرها ملاقات می کنید، استاندارد ها را رعایت کنید، ساکت ننشینید و همه چیز را به پای او نیندازید، ولی از حد هم خارج نشوید، دنبال فردی بگردید که برای شما مناسب باشد و بتواند برای شما بهترین باشد.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz