چگونه گوشی همراه دزدیده شده را بلاک کنیم

اگر گوشی همراه شما دزدیده شده باشد، احتمالا نگران اطلاعات خود هستید. به شرطی که قبلا برخی سرویس های گوشی را فعال کرده باشید می توانید بعدا گوشی خود را بلاک کنید.

۱

چگونه گوشی همراه دزدیده شده را بلاک کنیمابتدا device manager خود را بر روی کامپیوتر یا یک دستگاه دیگر باز کنید. اندروید و iOS هر دو ابزارهایی دارند که امکان پاک کردن اطلاعات و قفل کردن گوشی را در اختیار کاربر قرار می دهند. در دستگاه های جدید این قابلیت به طور خودکار فعال شده است اما در گوشی های قدیمی باید این حالت به صورت دستی قبل از گم شدن گوشی فعال شود. می توانید از این ابزارها در هر مرورگر وب یا در اپلیکیشن گوشی شخص دیگری استفاده کنید. باید ابتدا با اکانت گوگل یا اپلی که قبلا در گوشی خود ثبت کرده اید وارد شوید. Android – google.com/android/devicemanager • iPhone – icloud.com/#find

 

 

 

۲

چگونه گوشی همراه دزدیده شده را بلاک کنیماولین کار پس از وارد شدن به حساب کاربری خود این است که گوشی دزدیده شده را قفل کنید. این کار به خصوص زمانی اهمیت دارد که بر روی صفحه ی گوشی خود قفل نداشته اید. برای اندروید بر روی گزینه ی lock کلیک کرده و قفلی جدید برای ان تعریف کنید و برای iOS بر روی گزینه ی lost mode کلیک کنید. در اینجا می توانید یک PIN جدید تعریف کرده و بک پیغام و شماره تماس بر روی گوشی خود بفرستید. در این صورت هیچ کس نمی تواند وارد گوشی شما شود و از ان استفاده کند.

 

 

۳

چگونه گوشی همراه دزدیده شده را بلاک کنیماگر مطمئن هستید که گوشی دزدیده شده و نمی خواهید اطلاعات گوشی به دست نامحرمان بیوفتد و از آن سواستفاده شود می توانید از راه دور تمام اطلاعات گوشی خود را پاک کنید. اگر گوشی در حال حاضر روشن نباشد، مهم نیست. به محض اینکه روشن شود تمام اطلاعات به طور خودکار پاک می شود. برای اندروید بر روی گزینه ی erase کلیک کرده و تایید کنید که می خواهید تمام اطلاعات گوشی تان به طور خودکار پاک شود. برای دستگاه های iOS بر روی گزینه ی erase iPhone کلیک کنید.

۴

از رهگیری گوشی خودداری کنید. Device manager گوشی در صورت روشن بودن دستگاه محل آن را نشان می دهد. با این حال اگر مطمئن هستید که گوشی دزدیده شده است، از ردیابی آن خودداری کنید. اطلاعات خود را در اختیار پلیس قرار دهید و منتظر یافتن آن توسط مقامات مسئول باشید.

۵

تمام اطلاعات کارت های بانکی و ایمیلی خود را عوض کنید. ممکن است بر روی گوشی خود برخی اطلاعات محرمانه را ذخیره کرده باشید. به محض اینکه گوشی شما دزدیده شده تمام رمزهای اول و دوم کارت های بانکی، رمز ایمیل و سایر رمزهای مهم خود را تغییر دهید. حتی اگر به سرعت تمام اطلاعات گوشی خود را به وسیله ی مراحل بالا پاک کردید، باز هم رمزهای خود را عوض کنید.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz