چگونه گوشی اندروید خود را تبدیل به مودم کنیم

اگر به مودم و اینترنت دسترسی ندارید و می خواهید اینترنت خود را با چند نفر به اشتراک بگذارید می توانید با این راهکار سریع گوشی اندروید خود را به یک مودم اینترنت تبدیل کنید و از اینترنت اشتراکی لذت ببرید.

۱

برای انجام این کار ابتدا باید بین اتصالات شبکه ی اینترنت موبایل با شبکه یک هماهنگ سازی به وجود آورید. برای انجام این کار به شارژ کامل موبایل خود نیاز دارید. با به اشتراک گذاری شبکه ی اینترنت تلفن همراه خود باتری موبایل سریع تر تخلیه می شود. برای تبدیل موبایل خود به مودم مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

۲

ابتدا وارد تنظیمات موبایل خود شوید و بر روی more کلیک کنید. سپس tathering and portable hotspot را انتخاب کنید. این گزینه ممکن است در برخی موبایل ها در صفحه ی اصلی تنظیمات دیده شود. سپس وارد قسمت portable Wi-fi hotspot یا mobile hotspot شوید. بعد از فعال کردن hotspot از طریق دستگاه های دیگر به دنبال وای فای تبلت یا موبایل خود بگردید.

۳

وای فای دستگاه دوم که می خواهد به اینترنت وصل شود را روشن کنید. به دنبال شبکه ی androidAp بگردید. پس از اتصال به androidAp، در تنظیمات portable Wi-fi hotspot رمز عبور خود را وارد دستگاه دوم کنید. اکنون می توانید از اینترنت اشتراکی استفاده کنید.

 

۴

فراموش نکنید که SSID اسم اینترنت اشتراکی شما است. در قسمت security گزینه ی WPA 2 PSK را انتخاب کنید تا بالاترین امنیت را برای شما تامین کند. برای password رمز اینترنتی اشتراکی خود را انتخاب کنید. اگر در بخش security گزینه ی none را انتخاب کنید این بخش خاموش می شود و به رمز عبور نیازی ندارید. هر چند که این حالت توصیه نمی شود.

نکات و هشدارها

به یاد داشته باشید که با به اشتراک گذاری اینترنت خود، شارژ باتری و حجم بسته ی اینترنتی شما مصرف می شود. در صورتی که از بسته استفاده نکنید، مبلغی روی قبض تلفن شما محاسبه شود. پس قبل از انجام این کار این نکات را در نظر بگیرید.
اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای ترفند