چگونه گل را زمان بیشتری در گلدان نگه داریم

به گزارش صفحه ایران:نگهداری گل در خانه یا محیط کار تاثیر زیادی در روحیه افراد محیط دارد. اما همه گلها زمان محدودی را پس از چیده شدن با طراوت می مانند. در این چگونه به روشهای افزایش ماندگاری گل ها در گلدان می پردازیم.

 

۱

گلها را در زمان مناسبی بچینید. گلهای مختلف در زمانهای متفاوتی باید چیده شوند. تا ماندگاری بیشتری داشته باشند. بهترین زمان چیدن برای گلهایی که هر شاخه آنها دارای چند گل میباشد، مانند لیلیوم، زمانی است که حداقل یکی از گلها شروع به باز شدن کرده باشد و رنگ داخل آن مشخص باشد. برای گلهایی مانند رز که هر شاخه فقط یک گل می دهد نیز بهترین زمان برای چیدن زمانی است که کامل باز شده باشند و پس از آن چیده شوند.

۲

گلها را در زمان خنک در طول شبانه روز بچینید. بهترین زمان چیدن گلها ساعات ابتدایی صبح میباشد و پس از آن نیز انتهای شب زمان مناسبی برای چیدن گلهاست. در این ساعات که هوا خنکتر است گلها میزان رطوبت بیشتری را درون خود نگه داشته اند.

۳

پس از چیدن گلها، آنها را به مدت ۲ ساعت در ظرف تمیزی دارای آب گرم با درجه حرارت حدودا ۴۳ درجه سانتیگراد و در محیط خنک قرار دهید. جذب آب در گلها آب در این درجه حرارت را بیشتر است و خنک بودن محیط هم باعث میشود آب کمتری را از دست دهند. این فرایند را اصطلاحا سخت کنندگی (hardening) گویند.

 

۴

برگهایی که از گل درون آب میریزد و یا در قسمت زیر آب رشد کرده اند را جدا کنید. این برگها غذای مناسبی برای رشد باکتریها در آب میشوند و باعث کاهش عمر گل میشوند.

۵

آب گلدان را هر روز با آب تمیز و خنک عوض کنید و همه باقیمانده ها و برگهای ریخته شده را از گلدان پاک کنید. اگر گل شما درون اسفنج قرار دارد نیز هر روز اسفنج را داخل آب کنید تا به میزان کافی آب جذب کند.

۶

بطور روزانه و یا هر چند روز یکبار ساقه گل را از پایین با قیچی یا چاقوی تیز با زاویه ۴۵ درجه باندازه چند سانتی متر کوتاه کنید. پس از کوتاه کردن ساقه، احتمال دارد که هوا وارد ساقه شود و فرایند جذب آب سخت تر گردد. برای جلوگیری از این مشکل، پس از کوتاه کردن ساقه، بسرعت گل را درون گلدان آب قرار دهید و یا در صورت امکان عمل برش را زیر آب انجام دهید.

۷

گل را در محیط مناسب، به دور از حرارت مستقیم آفتاب، گرمای تلویزیون و یا هر منبع گرمای دیگری قرار دهید. گل را به دور از میوه هایی که از خود اتیلن آزاد میکنند قرار دهید. همچنین گل را زیر پنکه سقفی قرار ندهید.

۸

گلهای پژمرده را از گل جدا کنید. در غیر اینصورت گاز اتیلنی که گلهای پژمرده شده از خود آزاد میکنند باعث پژمرده شدن بقیه گلها میشود.

۹

به آب گلدان، مواد نگهدارنده گل اضافه کنید. از گلفروشیها نگهدارنده های گل خرید کنید و به آب گلدان اضافه کنید. در صورتی که این مواد را در دسترس ندارید میتوانید بصورت خانگی این نگه دارنده ها را تولید کنید. اولین روش استفاده از نوشابه اسپرایت است. در این روش بازای یک قاشق نوشابه اسپرایت، ۳ قاشق آب و چند قطره سفید کننده لباس اضافه کنید. تا فضای اسیدی و شکر، مانع رشد باکتریها در آب فراهم شوند. روش دیگر افزودن ۲ قاشق غذاخوری لیموی تازه، یک قاشق غذاخوری شکر، و چند قطره سفید کننده لباس به یک لیتر آب میباشد.

نکات و هشدارها

در مرحله ۹ دقت کنید میزان زیاد سفید کننده باعث پژمرده شدن گلها با سرعت بیشتر می شود.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz