چگونه چندین پوشه را در ویندوز ۱۰ به صورت همزمان باز کنیم؟

به گزارش صفحه ایران ، آیا می خواهید به پوشه های مورد علاقه خود در یک زمان دسترسی داشته باشید؟آیا می خواهید چندین پوشه را در ویندوز ۱۰ به صورت همزمان باز کنید؟دوست دارید یک میانبُر (shortcut) ایجاد کنید تا بیشتر از یک پوشه را در یک زمان در ویندوز ۱۰ باز کنید؟
در این مقاله ما به شما نشان می دهیم که چگونه چندین پوشه را در ویندوز ۱۰ در یک زمان باز کنید.

در ویندوز ۱۰ و ۷/۸ ، زمانی که بر روی یک پوشه دوبار کلیک می کنید ، File Explorer تنها آن پوشه را باز می کند و هیچ راه آسانی برای باز کردن چندین پوشه در ویندوزهای ۷/۸/۱۰ وجود ندارد.
ویندوز ۱۰ به شما اجازه می دهد تا برای دسترسی سریع پوشه های مورد علاقه خود را به قسمت دسترسی سریع ((Quick Access سنجاق (Pin) کنید.
Quick Access یک پنجره ای است که به طور پیش فرض در صفحه باز شده خود پوشه ها یا فایل هایی که به تازگی باز کرده و دیده اید را نشان می دهد.

اگرچه هیچ روشی به  صورت سر راست برای pin کردن پوشه ها به نوار وظیفه وجود ندارد ، شما می توانید از راهنمای ما “پوشه ها را به نوار وظیفه در ویندوز ۱۰pin کنید”. استفاده کنید.
به طور همزمان چندین پوشه را در ویندوز ۱۰ باز کنیم
اگر شما از ویندوز ۱۰ یا نسخه های قبل تر (۷/۸) استفاده می کنید ، شما می توانید توسط یک راه حل کوچک چندین پوشه را همزمان با هم باز کنید.
مسیر زیر را برای این روش دنبال کنید.
قدم اول : برنامه دفترچه یادداشت (( Notepad را باز کنید.
قدم دوم : این حروف ” @echo off” را مانند تصویر زیر تایپ کنید.

قدم سوم : حال ، در شروع هر خط کلمه start را تایپ کنید و یک فاصله بگذارید و بعد از آن مسیر پوشه هایی که می خواهید همزمان باز شود را تایپ کنید.

نکته : برای پیدا کردن مسیر یک پوشه کلید Shift را همزمان با راست کلیک کردن بر روی پوشه نگه دارید و بعد بر روی Copy as path کلیک  کنید .
قدم چهارم : بر روی گزینه File  کلیک کرده و بعد بر روی گزینه  save کلیک کنید ، یک مکان را برای برای ذخیره کردن انتخاب کنید(ما به شما Desktop را پیشنهاد می دهیم) و در آخر نام فایل را وارد کنید و اما فراموش نکنید (.bat) را به ادامه اسم اضافه کنید. به عنوان مثال می توانید فایل را به این نام (folders.bat) ذخیره کنید.

در قسمت Save as type گزینه all files را انتخاب کنید و بعد از آن روی Save کلیک کنید.
قدم پنجم : به محلی که فایل ((.bat را ذخیره کرده اید بروید بر روی فایل کلیک کرده تا چندین پوشه شما همزمان باز شود.

اگر می خواهید مسیر های جدیدی به فایل مورد نظر اضافه کنید به راحتی بر روی فایل ((.bat کلیک کرده و گزینه Edit را بزنید و روشی که در بالا برای اضافه کردن آدرس پوشه ها گفته شد را انجام دهید.

 

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz