چگونه چای سیاه دم کنیم

نوشیدن چای در بین ما ایرانی ها قدمت چندانی ندارد و کشت آن از سال ۱۲۸۱ شمسی آغاز شده است. در ایران ما بیشتر از همه انواع چای، به چای سیاه علاقه داریم و برای بسیاری از ما این نوشیدنی، محبوب ترین نوشیدنی دنیاست؛ که بدون آن ممکن است حتی احساس سردرد کنیم. بنابراین دم کردن درست چای که باعث ایجاد بهترین طعم و رنگ در چای شود برای ما بسیار اهمیت دارد که این چگونه روش صحیح آن را بیان می کند.

۱

آب را جوش بیاورید.

۲

ظرف حاوی آب جوشیده را از روی حرارت بردارید ویا اگر چای سیاه را روی سماور دم می کنید حرارت را پایین بکشید و مدتی صبر کنید تا آب از جوش بیفتد و دیگر قل نزند.

۳

چگونه چای سیاه دم کنیم
آب جوشیده را در قوری ای که چای در آن ریخته اید بریزید.
معمولا برای هر لیوان آب یک قاشق غذاخوری چای کافی است.

۴

کتری آب جوش را روی حرارت بگذارید و حرارت را کمی کم کنید. حواستان باشد حرارت زیاد باعث جوش آمدن چای می شود که نه تنها طعم خوبی ندارد بلکه مضر هم هست.

۵

درب کتری را باز کنید و قوری را روی کتری قرار دهید تا در معرض بخار آب جوش باشد.
برای بهتر دم کشیدن چای سیاه، یک دستمال تمیز روی قوری بیاندازید.

۶

چای دم کشیده
معمولا دم کشیدن چای بیش از ۱۵ دقیقه طول نمی کشد اما این بسته به عطر و رنگ چای است. ممکن است برای برخی از چای ها مخصوصا چای ایرانی مدت زمان بیشتری صرف دم کشیدن چای سیاه شود. زمانی که چای سیاه دم می کشد عطر آن به خوبی استشمام می شود و رنگ قهوه ای مایل به قرمز شفاف و زیبایی دارد؛ علاوه بر آن چای سبک شده و روی آب قرار می گیرد.

۷

پس از دم کشیدن چای مقداری از آن را در یک استکان بریزید و دوباره داخل قوری برگردانید و یا با یک قاشق چای را کمی هم بزنید؛ تا هم چای ته نشین شود و هم رنگ چای یکدست شود.

۸

چای سرخ
چای سرخ
چای سرخ یا چای مکه هم به همین روش دم می شود و طعم ترشی دارد که برخی افراد برای کاهش فشارخون از آن بهره می گیرند.

نکات و هشدارها

اگر چایی که مصرف می کنید و یا چای ته قوطی مقداری خاکه دارد بد نیست پیش از دم کردن آن را با آب سرد بشویید تا چای تان کدر نشود.

برای عطر بهتر چای سیاه می توانید در زمان دم کردن چند دانه هل یا پوست آن را در چای بریزید و یا اگر مایل به استفاده از دارچین هستید یک بند انگشت چوب دارچین در چای بیاندازید؛ اما از پودر دارچین استفاده نکنید چون چای تان کاملا سیاه می شود.

اگر بخواهید می توانید یک توری در قوری قرار دهید و چای را در آن بریزید و دم کنید یا زمان ریختن چای در استکان و فنجان از صافی استفاده کنید تا اصلا تفاله های چای در استکان نباشد.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz