چگونه و چرا از محصولات بامبو در آشپزخانه استفاده کنیم

اگر شما به فکر تغییر و یا جایگزین کردن بعضی ظروف در آشپزخانه تان هستید؛ بامبو جایگزینی مناسب نسبت به دیگر مواد است. چرا؟! می توانید در این چگونه بخوانید که چرا محصولات ساخته شده از بامبو توصیه ماست.

۱

اول اینکه بامبو یکی از سریع ترین گیاهان در حال رشد و مقاوم، در جهان است و برخلاف دیگر درختان که رشدشان سال ها طول می کشد در عرض چند هفته رشد می کند به طوری که از نظر میزان تولید در قلمرو گیاهان بی نظیر است. بامبو بدون شک یکی از مهم ترین محصولات غیرچوبی و نیز از مهمترین گیاهان زراعی در جهان است.

۲

استفاده از محصولات بامبو در خانه
دوم اینکه به طور طبیعی عاری از بیماری و آفت است و این به آن معنی است که در اکثر موارد نه برای حفاظت از محصولات بامبو و نه در فرآیند تولید از مواد شیمیایی استفاده نمی شود.

۳

بامبو با دوام است به این معنی که اگر بیفتد نمی شکند. برای هر نوع ماده غذایی می توانید از آن استفاده کنید چون مانند چوب های دیگر رطوبت را به خود جذب نمی کند. هنگامی که در معرض حرارت قرار بگیرد مانند فوم یا پلاستیک ذوب نمی شود و یا مواد شیمیایی از خود متساعد نمی کند. هر یک از این دلایل می توانند سبب شوند که شما از محصولات بامبو در آشپزخانه تان استفاده کنید.
همچنین چون بامبو ارگانیک است با استفاده از محصولات بامبویی، تماس با طبیعت را برای شما به ارمغان می آورد.

 

۴

استفاده از محصولات بامبو در خانه
لوازم آشپزخانه، معمولا به خاطر قرار گرفتن در معرض انواع مواد غذایی، باکتری های خطرناکی را به خود جذب می کنند و همان طور که در ابتدا اشاره کردیم یکی از خصوصیات بامبو آنتی باکتریال بودن آن است.

۵

علاوه براین ها چون بامبو رطوبت جذب نمی کند پس چوبی نیست که تبله کند یا پوسته پوسته شده و براثر رطوبت ترک بخورد؛ که این خصوصیات لوازم آشپزخانه ساخته شده از بامبو را به لوازمی شگفت انگیز بدل می کنند.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz