چگونه ویژگیهای آجیل تازه را بشناسیم

با نزدیک شدن به تعطیلات عید بازار خرید آجیل هم داغ می شود. در این میان آگاهی از چگونگی خرید آجیل بسیار مهم است که عدم توجه به این مسئله اغلب باعث بروز پشیمانی خواهد شد چرا که آجیل نامرغوب عمر کوتاهی داشته و مبلغ پرداخت شده را به هدر خواهد داد. در این چگونه برخی نکات خرید آجیل را ذکر خواهیم کرد.

۱

تا حد امکان آجیل عید خود را از فروشگاههای معتبر که اجناسی با کیفیت مرغوب و تازه عرضه میکنند، بخرید. از خرید گذری یا خرید از دستفروشان خودداری کنید.

۲

از خرید و مصرف آجیل های رنگ شده خودداری کنید. زیرا رنگ هایی که برای رنگ کردن انواع تخمه، بادام و … استفاده می شوند عمدتا غیر مجاز بوده و گاهی حساسیت های شدیدی را در مصرف کننده ایجاد میکند. رنگ آجیل را با دستتان کنترل کنید. اگر دستتان رنگی شد از خرید آن خودداری کنید.

۳

از خرید پسته هایی که زیادی خندان هستند، خودداری کنید؛ زیرا فروشندگان آنها را در ظرفهای آب جوش میریزند و سپس ناگهان در آب سرد قرار میده ند تا در اثر شوک حرارتی سر بازکنند و خندان شوند البته این شوک حرارتی، کیفیت پسته را نیز پایین می آورد و علاوه برآن موجب نم‌کشیدن پسته هم می‌شود این پسته‌ها زودتر فاسد می‌شوند.

۴

تخمه‌های لب‌خندان هم انتخاب خوبی برای خرید نیستند. مغز تخمه وقتی در مجاورت هوا قرار می‌گیرد، علاوه بر طعم، کیفیت خود را نیز از دست می‌دهد و زودتر از انواع دربسته فاسد می‌شود.

۵

در صورتی که روی آجیل نظیر پسته، فندق و بادام زمینی سوراخ هایی مشاهده کردید، از مصرف این گونه تنقلات خودداری کنید چرا که علامت آفت زدگی بوده و در داخل سوراخ ها، لارو حشرات به صورت کرمهایی به اندازه دانه برنج وجود دارد.

۶

تخمه آفتابگردان نیز ممکن است با رنگ مشکی شیمیایی رنگین شود. بنابراین دور تخمه‌های پررنگ را هم خط بکشید و هنگام خرید و مصرف به این موضوع نیز توجه کنید و از مصرف این نوع تخمه ها بپرهیزید.

۷

نکته بسیار مهم دیگر این است که آجیل و خشکبار قابلیت آلودگی به سموم قارچی نظیر آفلاتوکسین را دارند. آفلاتوکسین یکی از سموم مترشحه از نوعی کپک است که هنگام برداشت، فرآوری یا حمل و نقل نامناسب در پسته، فندق یا بادام زمینی به وجود می آید و باید تولید کنندگان و مصرف کنندگان به این موضوع توجه داشته باشند. واحدهای صنعتی با توجه به وجود پروانه های بهداشتی،دستورالعملهای وزارت بهداشت، ملزم به اندازه گیری آفلاتوکسین روی محصولاتشان هستند اما در محصولات سنتی آجیل و خشکبار که به صورت باز و فلهای عرضه میشود، این اندازه گیریها صورت نمی گیرد و محصولات تولیدی قابل ردیابی نیستند.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz