چگونه موها را دکلره کنیم

موهایتان مشکی است و از رنگش خسته شده اید؟ همیشه حسرت موهای بلوند داشته اید و هزینه ی آرایشگاه شما را از این کار منصرف می کند؟ بهترین کار این است که پول های خود را چند ماه جمع کنید و به یک سالن معتبر مراجعه کنید، اما اگر جز آن آدمهایی هستید که شجاعت استفاده از مواد شیمیایی را دارید و فکر می کنید می توانید به خوبی یک فرد آموزش دیده کار کنید این چگونه را از دست ندهید.

 

۱

وضعیت موهای خود را بررسی کنید: حذف تمام پیگمنت های سیاه از موهایتان روندی طولانی و آسیب رسان است. اگر موهای خود را قبلا فر کرده اید، مرتب رنگ شده اند، یا از وسایل حرارتی مو زیاد استفاده میکنید بهتر است بی خیال دکلره شوید اما اگر باز هم اصرار دارید، قبل از انجام این کار موهای خود را با نرم کننده بشویید. ابتدا موها را با شامپو بشویید و خشک کنید. اگر موهایتان خیلی خشک است با روغن زیتون آن را نرم کنید. سپس مقدار مناسبی نرم کننده به مو بزنید و موهایتان را در پلاستیک بپیچید. سپس یک حوله دور آن بپیچید و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید. گرمای حاصل از پلاستیک و حوله شفت مو را باز می کند و نرم کننده کاملا وارد فولیکول مو می شود. پس از این مدت موهای خود را با آب سرد بشویید.

۲

زمان مناسبی را به این کار اختصاص دهید: روند دکلره در سالن های معتبر گاهی تا ۵ ساعت هم طول می کشد. پس این کار را به آخر شب یا زمانی که ۱۰۰ درصد توجهتان را نمی توانید به این کار اختصاص دهید، موکول نکنید، یا ساعت دم دستتان بگذارید تا حواستان به زمان هر مرحله باشد. هرگز این کار را پیش از یک قرار یا مراسم مهم انجام ندهید. اگر تجربه و دقت کافی نداشته باشید به احتمال زیاد مشکلی در رنگ نهایی به وجود می آید و موهایتان نارنجی یا بنفش می شود. پس زمانی را برای این کار در نظر بگیرید که در صورت بروز مشکل بتوانید به آرایشگاه مراجعه کنید.

۳

برای روشن کردن مو به پودر دکلره و اکسیدان نیاز دارید. اگر موهایتان بلند است حداقل دو بسته بخرید. دو نوع پودر دکلره در بازار وجود دارد. دکلره ی سفید که برای موهای حساس، نازک و رنگ شده است و ضعیف تر عمل می کند و دکلره ی آبی که قوی تر است و برای موهای سالم و طبیعی کاربرد دارد. برای اکسیدان هم از اکسیدان های ۹ و ۱۲ درصد می توان استفاده کرد.

۴

چند عدد کلیپس و شانه ی دم باریک بردارید. اگر موهایتان بلند است آنها را با کلیپس به چهار قسمت تقسیم کنید. اگر کوتاه است به کلیپس نیازی ندارید.

۵

جهت رساندن موها به پایه ی ۱۰، یک پیمانه پودر دکلره را با ۱۲۰ میل اکسیدان ۱۲ درصد کاملا ترکیب نمایید و سپس روی موها بزنید. از پایین مو شروع کرده و سعی کنید به ریشه نزنید. اگر از ریشه شروع کنید به دلیل گرمای سر موها زودتر رنگ باز می کند و ممکن است تا زمانی که ساقه ی مو هم رنگ باز کند مو آسیب زیادی ببیند. روی سر کلاه بکشید و صبر کنید. ابتدا بعد از ده دقیقه و سپس بعد از هر ۵ دقیقه مو را بررسی کنید. این روند می تواند بین ۱۵ تا نیم ساعت بسته به جنس مو طول بکشد. اما تمام مدت رنگ مو و مقاومت آن را بررسی کنید.

۶

وقتی مو به رنگ دلخواه رسید، موها بشویید. برای موهای بلوند، مو باید به رنگ زرد روشن در بیاید. نرم کننده را به خوبی روی مو بزنید و روی آن کلاه بکشید. ده دقیقه صبر کنید و سپس کاملا بشویید و مدتی به مو استراحت دهید. سپس پایه ی رنگ مناسب را انتخاب کرده و با اکسیدان مخلوط کنید و به موها بزنید. از آنجا که موها دکلره شده اند، برای این مرحله ده دقیقه کافی است در غیر این صورت نهایتا ۱۵ دقیقه کفایت می کند. سپس موها را به خوبی بشویید تا زمانی که آب شفاف شود و احساس تمیزی کنید.

نکات و هشدارها

فراموش نکنید که موی دکلره شده نسبت به گرما و نور آفتاب حساس تر است. سعی کنید زیاد از اتوی مو و شسوار استفاده نکنید. حداقل هفته ای یک بار از نرم کننده استفاده کنید. تا چند هفته بعد از دکلره به استخر نروید. کلر داخل استخر موهای شما را خراب می کند. استفاده از روغن زیتون و نارگیل در افزایش مقاومت مو تاثیر زیادی دارد. حداقل هفته ای یک بار از این نوع روغن ها استفاده کنید.

در تمام مدت دکلره مراقب موهای خود باشید. هر از گاهی تکه ای از مو را جدا کنید و بکشید اگر کش آمد سریعا موها را بشویید. این حالت به معنی آن است که مو آسیب دیده و دیگر طاقت ندارد.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz