چگونه موهای گره خورده را شانه کنیم

شانه کردن موهای خشک و گره خورده دردناک است. فرقی نمی کند چقدر ملایم باشید، وقتی به گره مو برسید دردناک است. می توانید از محصولات مو استفاده کنید، اما توصیه می کنیم به جای خرج کردن کلی پول و افزودن مواد شیمیایی به موهایتان این اسپری طبیعی، حاوی ریشه گل ختمی و روغن آرگان، را امتحان کنید.

۱

چگونه موهای گره خورده را شانه کنیممواد لازم: بطری اسپری خالی،۲ فنجان آب، ریشه ی گل ختمی، تور و یا حوله کاغذی، ۱ قاشق غذا خوری روغن آرگان، ۱ قاشق غذا خوری سرکه سیب، اسانس رزماری (اختیاری)

۲

چگونه موهای گره خورده را شانه کنیمدر یک تابه ی کوچک ریشه ی گل ختمی را با ۲ فنجان آب ترکیب کنید. آب را به جوش آورید و پس از آن به مدت ۳۰ دقیقه مواد را روی حرارت ملایم قرار دهید. سپس تابه را از روی اجاق بردارید و اجازه دهید تا خنک شود. ریشه ی گل ختمی باعث باز شدن گره موها و نرم شدن آنها و تسریع رشد مو می شود. ریشه ی پودر شده ی این گیاه را می توانید از عطاری ها تهیه کنید. حدود نصف فنجان از ان برای یک بطری آب کافی است.

۳

چگونه موهای گره خورده را شانه کنیممایع و گیاه را از تابه درون یک حوله یا تور بریزید و خوب فشار دهید تا آب آن خارج شود.

۴

چگونه موهای گره خورده را شانه کنیم۱ قاشق غذا خوری روغن آرگان و ۱ قاشق غذا خوری سرکه ی سیب را به این عصاره بیافزایید. روغن باعث نرم شدن و رطوبت مو و سرکه ی سیب باعث نرم شدن کوتیکول مو و درخشش بیشتر آن می شود.

۵

چگونه موهای گره خورده را شانه کنیممواد را خوب به هم بزنید و در بطری اسپری بریزید. در صورت تمایل، می توانید ۳-۵ قطره از اسانس دلخواه خود را نیز اضافه کنید. اسانس رزماری برای تقویت مو استفاده می شود، اما اسانس هایی مانند اسطوخودوس، بابونه و یا نعناع نیز خوب هستند.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz