چگونه موهایمان را در خانه رنگ کنیم

امروزه و در عصری که ما زندگی می کنیم، تغییر دادن رنگ موها به آسانیِ تغییر رنگ لباس است. چه دلیل رنگ کردن موهایتان پوشاندن سفیدی آنها باشد، چه روشن و بلوند کردن آنها، یا اینکه بخواهید ظاهر متفاوتی پیدا کنید، یک محصول برایتان وجود دارد. برای اینکه وقت و پول کمتری برای این کار صرف کنید، می توانید به جای رفتن به آرایشگاه، به راحتی موهایتان را در خانه رنگ کنید.

۱

اولین قدم برای رنگ کردن موها در خانه این است که رنگ مویی که می خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید. برای این کار انتخاب های زیادی دارید که می توانید آن را از فروشگاه های لوازم آرایش و داروخانه ها تهیه کنید. رنگی انتخاب کنید که مکمل رنگ پوست تان باشد و به رنگ پوست تان بیاید. رنگ قرمز و طلایی به پوست هایی که تن گرمی دارند می آید، در حالی که رنگ خاکستری بهترین انتخاب برای پوست های دارای تن سرد است. همچنین رنگ موها انواع دائمی، نیمه دائم و موقت دارند.

۲

گمان نکنید رنگ کردن موها در خانه با آرایشگاه فرق دارد و هر طور دوست داشتید عمل نکنید. دستورالعمل روی محصول را بخوانید. دستورالعمل همه برندها مثل هم نیستند و کار با آنها به زمان های مختلفی نیاز دارد. با انجام تست پیشنهاد شده، مقدار زمان دقیق مورد نیاز برای موهای خود را تعیین کنید.

۳

دستکش به دست کنید و محلول رنگ مو را مخلوط کنید. اکثراً نیاز است که رنگ را با اکسیدان مخلوط کرده و خوب مخلوط کنید.

 

۴

از ریشه موها شروع کنید و مخلوط رنگ را روی موهای خشک تان بزنید و کار را تا پایین موهایتان ادامه دهید. رنگ کردن موها در خانه را برای خودتان مثل یک آرایشگر ماهر انجام دهید و حتما موهایتان را به چند قسمت تقسیم کنید تا مطمئن شوید که هر قسمت کاملاً به رنگ آغشته شده است.

۵

موهایتان را با کلیپس بالای سرتان جمع کنید. زمان بندی استفاده از رنگ مو را که با استفاده از تست مشخص شد، شروع کنید.

۶

بعد از اینکه زمان مشخص شده به پایان رسید، موهایتان را تا جایی که رنگ اضافه پاک شده و آبی که از موهایتان خارج می شود زلال و شفاف باشد، آبکشی کنید.

۷

موهایتان را با یک نرم کننده عمیق حالت دهید.

نکات و هشدارها

محصولات رنگ موی خانگی به درد تغییرات ظریف، مثل یکی، دو درجه روشن تر یا تیره تر کردن مو ها می خورد، نه تغییر کامل رنگ مو.
به جای اینکه هر ۴ تا ۶ هفته یک بار موهایتان را به طور کامل رنگ کنید، می توانید فقط ریشه موها را رنگ کنید. این کار از صدمه دیدن موها جلوگیری می کند. بسیاری از برندها، فقط یک خط تولید برای رنگ ریشه موها دارند.
برای تعیین اینکه موهایتان چه رنگی خواهد شد، به عکس مدل روی جعبه رنگ نگاه نکنید و به دستورالعمل های روی جعبه توجه کنید.
حتی اگر به نتیجه مورد نظرتان نرسیدید، حداقل دو هفته برای رنگ کردن دوباره موهایتان صبر کنید تا از آسیب دیدن آنها جلوگیری کنید.
اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz