چگونه مواظب کودکمان در محل بازی و پارک باشیم؟

همه ی کودکان دوست دارند در پارک ها و زمین بازی آزادانه بازی کنند، اما گاه خطراتی آن ها را تهدید می کند. در این مقاله می خواهیم شما را با روش هایی برای مراقبت از کودکان در پارک و محل بازی آشنا کنیم. برای اطمنان از این که کودک در محل بازی دچار آسیب نخواهد شد، به توصیه هایی که در ادامه می آید توجه نمایید.

روش های مراقبت از کودکان در پارک و محل بازی

اطمینان از استاندارد بودن زمین محل بازی

به دقت همه گوشه کنارهای محل بازی کودک خود را بررسی کنید. ببینید همه جای سطح زمین ایمن باشد، وسایل بازی مطمئن و مستحکم باشند، همه پیچ و مهره‌ها سفت باشند و همه گوشه‌های زمین نرده داشته باشد. همچنین مطمئن شوید که زمین سطح نرمی دارد و هیچ شیئی که کودک به آن گیر کند و به زمین بخورد، روی زمین نیست. اگر هر گونه خطری در زمین می‌بینید فوراً به اطلاع نگهبان یا مسئول پارک برسانید.

مواظب باشید کودکان برسر نوبت با هم دعوا نکنند

گاهی اوقات زمانی آسیب و جراحت اتفاق می‌افتد که کودکان سر استفاده از وسایل بازی با هم دعوا می‌کنند. آن‌ها می‌خواهند اول باشند برای همین نوبت خود را رعایت نمی‌کنند یا کودکان دیگر را هل می‌دهند و این موجب آسیب به خود یا کودکان دیگر می‌شود. به همین علت مهم است که به کودکان خود یاد بدهید تا نوبت خود را رعایت کنند. اگر کودک شما بی‌صبری می‌کند از او بخواهید بازی دیگری را امتحان کند که بدون نوبت است.

3af1a0ef5939ad175e603f67a4c55ade

پوشیدن لباس متناسب با آب و هوا

لباس باید متناسب با آب و هوا بوده و راحت باشد. باید لباس طوری باشد که به کودک اجازه دهد به راحتی حرکت کند و بدود، بدون این که لازم باشد هر دقیقه لباس را تنظیم کند. باید از پوشاندن لباس‌های خیلی گشاد یا لباس‌هایی که کلاه، گره، و بند دارند خودداری کنید، برای اینکه ممکن است در حین بازی کودک با وسایل زمین بازی، به آن‌ها گیر کند و باعث آسیب رسیدن به کودک شود. کفش‌های کودک باید راحت و به اندازه باشد. کفش‌های ضد لغزش بسیار خوب هستند. نباید کفش‌های جلو باز، پشت بند دار، و دمپایی به آن‌ها بپوشانید.

6264706-mother-with-little-son

کودک باید با وسایل متناسب با سن خود بازی کند

کودکان دوست دارند وسایل بازی چالش‌برانگیز را امتحان کنند اما همان طور که می دانید این کار ممکن است موجب آسیب دیدن شود. بنابراین به او یاد بدهید که هرگز با تجهیزات بازی که برای سن او ساخته نشده بازی نکند. اگر هنوز نمی‌تواند میله‌ها را بگیرد نباید، از تجهیزات بازی که در آن گرفتن میله مهم است استفاده کنند. اگر ارتفاع تاب خیلی بلند است از او بخواهید بازی دیگری را امتحان کند.

در پارک کودک همیشه جلو چشم تان باشد

هرگز اجازه ندهید که کودکتان از جلوی چشم شما دور شود، به خصوص در صورتی که خیلی کم سن و سال است. اگر امکان دارد همه جا به دنبال او بروید ، چه در جعبه شنی خود بماند و یا بخواهد از سرسره بالا برود. اگر به اندازه کافی بزرگ شده است که تنها بماند، فقط او را نظاره کنید و مراقبش باشید تا در صورت دعوا یا آسیب‌دیدگی بتوانید به سرعت واکنش نشان دهید .

happy-mom-son-4x3

پس از بازی دستان کودک را بشویید

پس از بازی و بلافاصله پیش از صرف غذا دستان کودکتان را بشویید. اگر شستشوی آن ممکن نیست می‌توانید به جای آن از ضدعفونی‌کننده دست استفاده کنید. حتماً به کودک خود یاد بدهید که هرگز دستانش را در حال بازی و پس از آن در دهانش نگذارد، چه دستانش تمیز باشند چه نباشند.

در پایان

حمایت کردن از کودک خوب است اما سعی کنید بیش از حد این کار را انجام ندهید. اگر مدام پشت سر او باشید یا به او یادآوری کنید، ممکن است باعث خراب شدن تفریح او شوید. پس بگذارید کودک بازی کند و در صورت لزوم کارهای مورد نیاز را انجام دهید.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz