چگونه مربای گل رز درست کنیم

من همیشه دلم می خواست با استفاده از گل سرخ مربا درست کنم. برای این کار می توانیم از گل سرخ های درون باغچه که فاقد آفت کش هستند استفاده کنیم. در این چگونه دستور العمل پخت مربای گل رز آمده است. به خاطر استفاده از شربت در پخت مربا و گرفتن تلخی ملایم گلبرگ ها، این مربا کاملا شیرین است. شربت نهایی نسبت به دیگر مرباها تا حدودی شل تر است، پس سعی نکنید آن را بیشتر از مدت زمان لازم حرارت دهید.

۱

چگونه مربای گل رز درست کنیممرحله ی اول: ۴ ماده ی لازم ۱ فنجان گلبرگ رز (قرمز یا صورتی تیره با عطر قوی) ۱ فنجان شکر سفید ۱ . ۲/۱ فنجان آب آب لیمو (تقریبا آب ۲ و ۲/۱ قاشق غذاخوری)

۲

چگونه مربای گل رز درست کنیممرحله ی دوم: جداسازی گلبرگ ها بهترین گلبرگ ها برای استفاده گلبرگ گل های کاملا شکفته هستند. من از ۵ تا ۶ گل استفاده کردم. گلبرگ ها را جدا کنید. از گلبرگ کامل استفاده کنید و یا نوک سفید گلبرگ ها را بچینید. گلبرگ ها را به آرامی شسته و خشک کنید و در یک کاسه بزرگ بریزید

۳

چگونه مربای گل رز درست کنیممرحله ی سوم: افزودن مواد آب لیمو تازه و ۱ قاشق غذاخوری شکر را به گلبرگ ها اضافه کنید. با دست گلبرگ ها را با آب لیمو و شکر ماساژ دهید. گلبرگ ها باید سالم بمانند و پاره نشوند. این ماساژ گلبرگ را نرم می کند و عطر و رنگ مطبوع آن را آزاد می کند.

۴

چگونه مربای گل رز درست کنیممرحله ی چهارم: گلبرگ ها را بجوشانید همزمان، بقیه ی شکر را به آب اضافه کنید و در یک تابه ی بزرگ حرارت دهید تا شکر حل شود. گلبرگها را اضافه کنید و بجوشانید. مخلوط را تا زمانی بجوشانید که شربت غلیظ شود و گلبرگ ها دیگر شناور نباشند. این کار حدودا ۳۰ دقیقه طول می کشد. مراقب مربا باشید و هر از گاهی آن را هم بزنید.

 

۵

چگونه مربای گل رز درست کنیممرحله پنجم: اکنون وقت چشیدن مربای گل رز است به یاد داشته باشید که این مربای گل است، نه پالپ میوه. پس مثل مربای معمولی نیست اما در نهایت شربتی ابریشم گون و دوست داشتنی است. زمانی که شربت هنوز داغ است، آن را در شیشه ی مربا تمیزی بریزید و اجازه دهید تا خنک شود. این مربای معطر و خوشمزه روی نان جلوه ی زیبایی دارد. مخلوط کردن آن با کشک یا ماست طعم بسیار مطبوعی دارد. از این مربا در کنار خوراکی های مورد علاقه ی خود لذت ببرید.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz