چگونه مربای آلبالو درست کنیم

مربا درست کردن، روشی برای نگهداری طولانی مدت از میوه می باشد. طی تهیه مربا، میوه را با شکر جوشانده تا نوعی ژله که صاف و یکدست نشده، تهیه نمایند. مربا درست کردن، گاهی احتیاج به رعایت نکات ریزی دارد که ما در این چگونه برخی از آن ها را ذکر می کنیم و با روش تهیه مربای آلبالو آشنا می شویم.

۱

مواد لازم:

آلبالو ۱۲۰۰ گرم
شکر ۱ کیلو گرم
۲

دم آلبالو ها را بگیرید و بشویید. سپس هسته آلبالو ها را خیلی با احتیاط بیرون در آورید تا آلبالو ها کمترین صدمه را ببینند و له نشوند، طوری که تا حد امکان شکل ظاهری آلبالو درسته باقی بماند.

۳

داخل قابلمه لعابی، آلبالو و شکر را لابه لای یکدیگر بریزید و ۱۰ تا ۱۲ ساعت داخل یخچال بگذارید تا شکر آب بیندازد. سپس قابلمه را روی حرارت تند و یکنواخت بگذارید، دقت داشته باشید که زمان بخت مربا کم باشد و باید از حرارت زیاد استفاده کرد تا سریع آماده شود و رنگ خود را حفظ کند.

۴


پس از اینکه مربا جوش آمد، کف روی مربا را بگیرید. این کار را دو تا سه بار تکرار کنید. بعد از گذشت زمانی حدود نیم ساعت، مربا حاضر است. زیر قابلمه را خاموش کنید و اجازه دهید مربا سرد شود. سپس مربا را داخل ظرف شیشه ای بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

۵


توجه کنید زمان پخت مربای آلبالو کم است و هر چه مربا بیشتر بجوشد، رنگ مربا تیره تر و خود آلبالو کاملاً له و بی شکل می شود. این مربا را می توانید برای تمام مدت سال، داخل فریزر نگهدارید.

 

نکات و هشدارها

بیشتر مرباها را با در باز درست میکنیم که رنگشان تغییر نکند، به غیر از مربای به که باید با در بسته درست بشود تا خوش رنگ شود.
بهتر است تمام کف مربای آلبالو را قبل از سرد شدن از روی سطح آن جمع کنیم. تا هنگام درست کردن شربت کف روی سطح آن جمع نشود.
این مربا احتیاج به اضافه کردن آب ندارد فقط ته ظرف پیرکس را بعد از خالی کردن آلبالوها می توان کمی آب ریخت تا شکرهای ته آن حل شود و آن را داخل قابلمه مورد نظر می ریزیم.
نشانه قوام آمدن مربا:

مقداری از شربتش را در قاشق بریزد و بعد از خنک شدن مربای آلبالو اگر به راحتی از قاشق پایین نیامد، یعنی که شربتش قوام آمده است.

دلیل کپک زدن مربا و شربت‌ :

– شکر آن کم باشد.
– قوام نیامده باشد.
– کاملا پخته نشده باشد.

دلیل شکرک زدن مربا و شربت‌:

این حالت معمولاً در مرباها و شربت‌ها دیده می‌شود، وقتی مربا یا شربت بیش از حد بجوشد یا آنکه شیرینی آن کم باشد مربا یا شربت شکرک می‌زند. برای رفع آن باید در شربت یا مربا کمی آب جوش و مقداری هم آبلیمو اضافه کرد و آن را چند جوش داد تا شکرک از بین برود.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz