چگونه لباس هایتان را با دست بشویید

برخی از انواع لباس‌ها نیاز دارند که با دست شسته شوند. حتی اگر روی برچسب لباس شما شستشوی با دست نوشته نشده‌باشد باز هم می‌توان ادعا کرد که اگر لباس شما تحت خشونت دائمی ماشین لباس‌شویی قرار نگیرد عمر بیشتری خواهد داشت. در این چگونه روش‌هایی برای تمیز کردن لباس‌هایتان با استفاده از شستشوی با دست ارائه می‌کنیم.

۱

راه‌آب وانِ دستشویی را ببندید و ۱/۴ فنجان مایع شوینده داخل آن بریزید.

۲

برچسب لباس‌هایتان را بخوانید، سپس وان را با آبی با حرارت مناسب که روی برچسب‌ها نوشته شده‌ است پر کنید. به خاطر داشته باشید که بعضی از لباس‌ها برای شستشو نیاز به آب سرد دارند در حالی که برخی دیگر می توانند در آب گرم شسته شوند.

۳

اگر شما در حال شستن لباس‌های سفید هستید و قصد دارید آن‌ها را از آلودگی پاک کنید و سفیدشان کنید، اکنون زمان آن فرا رسیده که حدود ۱/۴ لیوان سفید کننده به آب اضافه کنید.

۴

لباس‌هایتان را داخل آب بگذارید و آنها را کاملاً مرطوب و صابونی کنید. اگر لباس‌های‌ شما لکه دار شده‌اند‌ بهتر است برای مدتی به آن‌ها اجازه دهید که خیس بخورند.

۵

لباس ها را برای چند دقیقه درون آب با دست بمالید، همانقدر که خمیر نان را می‌مالید.

۶

درپوش فاضلاب وان را برداشته و شیر آب را نیز باز کنید، سپس به شستن لباستان زیر آب تا زمانی که آب ‌حاصل از فشردن آن شفاف گردد و صابونی نباشد ادامه دهید.

۷

لباس را فشار دهید و سپس آن را برای خشک شدن آویزان کنید، یا درون خشک کن قرار دهید.

نکات و هشدارها

لباس‌هایی با رنگ مشابه را با هم بشویید.
لباس‌های با رنگ‌های روشن را از لباس‌های تیره جدا کنید.
قبل از شستن لباس‌ها با دست لکه‌های بزرگ را به وسیله مایع رختشویی یا لکه پاک‌کن‌ها از بین ببرید.
بعضی از پارچه‌ها و لباس‌ها نیاز به شستشوی ملایم با آب سرد و مایع رختشویی معتدل دارند، برچسب لباس‌ها را به منظور آگاهی از راهنمایی‌های خاص هر لباس بخوانید.
اگر از مایع سفید کننده استفاده می‌کنید، حتما در هنگام شستشوی لباس‌ها دستکش پلاستیکی بپوشید. همچنین مواظب باشید مایع سفید کننده به چشم شما نپاشد.
اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz