چگونه صدمات وارده به یک ماشین را بررسی کنیم

زمانی که می خواهید ماشینی کارکرده بخرید، باید ببینید که صدمه ندیده باشد. میزان صدمه وارده به خودرو، ارزش واقعی خودرو را به شما نشان می دهد. در این چگونه چند راه برای بررسی صدمات وارده به یک ماشین بیان خواهیم کرد.

۱

اسناد خودرو را مورد بازبینی قرار دهید. به مراکز مجاز مراجعه و اسناد مربوط به تصادف خودرو را بخواهید. سوابق بیمه ای خودرو را نیز درآورید. در این صورت می توانید به دنبال صدمه های فیزیکی خودرو به صورت دقیق تر بروید و نگاه دقیق تری به آنها داشته باشید.

۲

بررسی صدمات وارده به یک ماشین
ضربه های روی گلگیر و سپر را مورد بازبینی قرار دهید. این دو محل به این علت که از مواد کامپوزیت یا پلاستیک سبک وزن ساخته می شوند در تصادفات صدمه های بیشتری می بینند و شاخص خوبی برای پی بردن به صدمه ماشین است.

۳

بررسی صدمات وارده به یک ماشین
شیشه جلوی اتومبیل را چک کنید. تمام شیشه ها و مخصوصا شیشه جلو و عقب ماشین را بررسی کنید. توجه کنید که هر گونه تراشه یا شکاف و ترک نشان دهنده این است که خودرو تصادفی داشته و نیاز به تعمیر خواهد داشت.

۴

بررسی صدمات وارده به یک ماشین
پشت ماشین دولا شوید و چشم خود را با بدنه آن هم تراز کنید. اگر بدنه خط صافی را نشان نمی داد و رنگ کاملا صیقلی نبود، احتمال تصادفی بودن ماشین بسیار زیاد خواهد بود. صاف نبودن خط لبه نشانه چکش کاری آن و یا تعویض بدنه است.

۵

بررسی صدمات وارده به یک ماشین
فضای بین درها و صفحه های اتصال را بررسی کنید. فضا باید صاف باشد و از بالا تا پایین پهنای یکسانی داشته باشد.

۶

بررسی صدمات وارده به یک ماشین
کف دست خود را روی کاپوت ماشین و یا سقف آن قرار دهید و فرورفتگی ها و یا صدمات احتمالی را حس کنید؛ چون پیش از رنگ کردن بدنه، قسمت هایی که رنگ آن ریخته با موادی پر می کنند که پس از رنگ زدن می توان برجستگی این قسمت ها را لمس کرد.

۷

بررسی صدمات وارده به یک ماشین
رد گیره دور چارچوب ماشین نشان از این دارد که ماشین برای صافکاری اساسی در قاب یک ماشین بوده و مسلما تصادف بدی داشته است.

۸

بررسی صدمات وارده به یک ماشین
تمام سطوح درها و بدنه ماشین را مورد بررسی قرار دهید تا احتمال رنگ شدن آنها مشخص شود. در صورت تصادف ممکن است در یا قسمتی از بدنه جایگزین شده باشد؛ اگر احتمال رنگ شدگی یا تعویض در قسمتی از ماشین می دهید آن قسمت را با بقیه ماشین مقایسه کنید.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz