چگونه سس مایونز درست کنیم

تهیه سس مایونز پیچیده و دشوار است و اغلب مردم نمی توانند آن را درست کنند. اما شدنی است. سس مایونز خانگی بسیار خوشمزه و زیباتر از سس مایونز کارخانه است. بار اول که درست کردید، بار دوم مثل آب خوردن می شود.

۱

مواد لازمچگونه سس مایونز درست کنیم

زرده تخم مرغ ۳ عدد
سرکه سفید ۲ قاشق غذاخوری
آبلیمو ۲ قاشق غذاخوری
آب ۲ قاشق غذاخوری
نمک ۱ قاشق چایخوری
فلفل قرمز (اختیاری) ½ قاشق چای خوری
روغن نباتی ۳/۲ یا ۱ و ½ فنجان
۲

چگونه سس مایونز درست کنیم
زرده تخم مرغ را داخل کاسه بریزید.

۳

چگونه سس مایونز درست کنیم
سرکه، آبلیمو و آب را اضافه کنید.

۴

چگونه سس مایونز درست کنیم
اختیاری: مخلوط را در بن ماری با دمای ۱۵۰ درجه حرارت دهید. ۱ دقیقه به حرارت دادن ادامه دهید. به آرامی حرکت داده و مراقب درجه باشید. اغلب مردم به دما اهمیت نمی دهند، در حالی که بالا رفتن حرارت باعث سمی شدن مواد می شود.

۵

چگونه سس مایونز درست کنیم
مخلوط را از حرارت برداشته و بگذارید در دمای اتاق خنک شود.

۶

چگونه سس مایونز درست کنیم
پودر خردل، نمک و فلفل قرمز را اضافه کنید.

۷

چگونه سس مایونز درست کنیم
با همزن دستی یا مخلوط کن برقی، مواد را با هم مخلوط کنید.

۸

چگونه سس مایونز درست کنیم
به آرامی، خیلی آرام، قاشق به قاشق (حتی قطره قطره) روغن اضافه کنید، روغنی که طعمی مطلوب داشته باشد (به جای روغن معمولی و ارزان قیمتی که چند سال است از آن استفاده می کنید، از روغن زیتون بکر، یا بادام زمینی یا دانه انگور و یا روغن ذرت استفاده کنید.
اگر از همزن خودکار استفاده می کنید، روغن را قطره قطره اضافه کنید.
اگر خودتان هم می زنید، بهتر است یکی دیگر روغن را اضافه کند، یا اینکه کاسه را به جایی گیر داده و خودتان حین هم زدن به آرامی روغن را اضافه کنید.

 

۹

چگونه سس مایونز درست کنیم
همینطور به اضافه کردن روغن ادامه دهید تا اینکه مایونز به ثبات برسد. مقدار روغن معمولاً نصف فنجان به ازای یک زرده تخم مرغ است. اگر مایونز شل است، بگذارید کمی بماند تا سفت شود. اگر دیدید روغن و زرده از هم جدا شده اند، مایونز خراب شده است.

۱۰

چگونه سس مایونز درست کنیم
به مدت سه روز سس مایونز را در یک ظرف دربسته داخل یخچال قرار دهید. بخاطر اینکه تخم مرغ خام دارد، اگر زیاد در دمای اتاق بماند خراب می شود و بسیار مضر خواهد بود.

نکات و هشدارها

از تازه ترین تخم مرغ ها استفاده کنید (همسایه ای دارید که مرغ نگه دارد؟!) لکتین موجود در تخم مرغ باعث نرم و کرمی شدن سس مایونز می شود. هرچه قدر لکتین تازه تر باشد، سس مایونز بهتری خواهید داشت.

کسانی که به هر دلیلی نمی توانند سرکه مصرف کنند، می توانند از سیتریک اسید (جوهر لیمو) که در آب حل می شود و در هر مغازه ای موجود است به جای آبلیمو یا سرکه استفاده کنند. سس مایونز نیاز به نگه دارنده دارد که جوهر لیمو به نوعی نگه دارنده است.
توجه کنید که در دستور غذا، ۶ قاشق از مایعات گفته شد، یعنی ۲ قاشق سرکه، ۲ قاشق آبلیمو و ۲ قاشق آب. اما اگر می خواهید از سیتریک اسید استفاده کنید باید ۶ قاشق یا بیشتر آب اضافه کنید. در کشور ما، به دلیل مسائل شرعی، سرکه سفید از شراب سفید تهیه نمی شود و چیزی جز استیک اسید نیست. این سرکه اصلاً به درد تهیه سس مایونز نمی خورد؛ بنابراین شاید بهتر باشد از سرکه های طبیعی دیگر (انگور،سیب یا خرما) استفاده کنید.

جایگزین سالمتر این مایونز، مایونز سفیده تخم مرغ است.

مخلوط کن برقی کار را راحت تر می کند. همه مراحل را تا اضافه کردن روغن انجام دهید. حالا مخلوط کن را داخل کاسه قرار داده و روی بالاترین سرعت روشنش کنید. بلافاصله می بینید که ته کاسه مایونز تشکیل شد. خیلی آرام همزن را بالاتر بیاورید تا روغن به خوبی مخلوط شده و مایونز درست شود.

برای اینکه سس خراب شده (مرحله ۹) را دوباره درست کنیم:
– در یک کاسه دیگر یک زرده تخم مرغ اضافه کنید و بعد سس مایونز خراب شده را به آرامی اضافه کرده و هم بزنید.

– از گوشه کاسه مقداری سرکه اضافه کنید و مایونز را به آرامی اضافه کنید و حین هم زدن، سریع روغن و تخم مرغ را با سرکه و مایونز مخلوط کنید.

– در یک کاسه دیگر یک قاشق چایخوری آب ریخته و بعد مایونز خراب شده را ذره ذره داخل آن بریزید و هم بزنید. بعد از اینکه همه مایونز را ریختید، روغن باقی مانده را اضافه کنید و مثل قبل به هم زدن ادامه دهید.

شاید بهتر باشد خانم های باردار از این مایونز نخورند، چون ممکن است بخاطر وجود زرده تخم مرغ خام، مبتلا به مسمومیت سالمونلا شوند.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz