چگونه خود واقعی مان باشیم

خیلی از ما زندگی مان را می کنیم و فقط عده ی اندکی هستند که خود واقعی و درونی شان را پیدا می کنند. شاید به این دلیل است که ما به اندازه ی کافی آن را در درون مان جست و جو نکرده ایم و یا شاید به این دلیل است که خیلی عمیق به این موضوع فکر نکرده ایم. این چگونه به شما کمک خواهد کرد.

چیزهایی که لازم دارید:

یک نگرش ذهنی خوب
یک لبخند بزرگ

۱

افکار مثبت داشته باشید.
شخصی که افکارش منفی است، همیشه سعی می کند که مانند شخص دیگری باشد. شاید به این دلیل باشد که این افراد می خواهند دوستانشان را تحت تأثیر قرار دهند و یا شاید به این علت است که هدفی ندارند. اینکه در هر موقعیتی سعی کنید که شاد باشید، باعث می شود که خوشحال تر باشید و خود درونی تان را پیدا کنید. همیشه سعی کنید به دنبال شادی باشید و کارهایی انجام دهید که به خوبی از عهده ی آن ها بر بیایید.

۲

کارهایی انجام دهید که از آن ها لذت ببرید.
وقتی این طور عمل کنید، متوجه می شوید که بیشتر خودتان هستید زیرا مشغول انجام کارهایی هستید که دوست دارید. بنابراین اگر دوست دارید از درخت بالا بروید، پیاده روی کنید، آهسته بدوید و چیزهای جدید را امتحان کنید. متوجه می شوید که وقتی چیزهای جدید را امتحان کنید می توانید آنها را به یکی از مهارت های خود تبدیل کنید. همه ی افراد معروف با سرگرمی هایشان شروع کرده و بعد آنها را به یک کار بزرگ تبدیل کرده اند.

 

۳

ذهن تان را پاک کنید.
انجام تمرینات مدیتیشن به شما کمک زیادی می کند. خودتان را ملزم کنید که هر روز به مدت ۱۵ الی ۳۰ دقیقه (با آهنگ یا بدون آن) تمرینات مدیتیشن را انجام دهید. این کار به شما کمک می کند که آرامش پیدا کنید و خود درونی تان را پیدا کنید. مدیتیشن علاوه بر فوایدی که برای روح و روان دارد برای جسم هم مفید است.

۴

خودتان را دوست داشته باشید.
هر روز کارهای خوبی که برای کمک به دیگران انجام داده اید و فایده ای که برای آن ها داشته است را لیست کنید. با این کار یاد می گیرید که به خودتان احترام بگذارید و به این ترتیب دیگران نیز به شما احترام می گذارند. اگر کمی مهربان باشید این به شما کمک می کند تا شخص بهتری شوید و موجب می شود که سبک و روش شادتری برای زندگی در پیش بگیرید. بنابراین همین امروز سعی کنید این کارها را انجام دهید تا فواید آن را ببینید.

نکات و هشدارها

سعی کنید فقط خودتان باشید.
سعی کنید از اشتباهات تان درس بگیرید.
با یک رژیم غذایی خوب مراقب سلامتی تان باشید.
هر روز سعی کنید لااقل به سه نفر از اطرافیان تان محبت کنید.
انتظار نداشته باشید همه چیز مطابق میل تان باشد.
با همه حتی با دشمنان تان هم خوب باشید.
سعی نکنید با وسواس داشتن دیگران را تحت تأثیر قرار دهید. فقط خودتان باشید.
اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz