چگونه خشکی مو را برطرف کنیم

آیا هنگام شانه کشیدن، موهای تان می شکند؟ آیا موهای تان ژولیده است؟ اگر آب و هوای محل زندگی تان گرم و خشک است و یا از سشوار برای خشک کردن موها استفاده می کنید، احتمالاً از این مسئله رنج می برید. مدل دادن بیش از حد به موها، اولین دلیل خشکی مو است. پس به دنبال روشی برای مدل دادن به موها باشید که نیاز به گرما نباشد. این مطلب به شما یاد می دهد چگونه خشکی مو را برطرف کنید و موهایی سالم و براق و نیز اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

۱

موهای خود را طوری مدل دهید که نیاز به گرما نداشته باشد. اگر موهای تان فر است و می خواهید صاف کنید، از حالت دهنده استفاده کنید تا مجبور نباشید هر روز آن را صاف کنید. اگر موهای صاف دارید و می خواهید فر کنید، همین کار را انجام دهید. اکستنشن یا بافتن مو بهترین جایگزین هستند. چون هرچقدر بخواهید می توانید به موها حالت دهید بدون اینکه به موهای طبیعی خودتان آسیبی برسانید.

۲

اول از نرم کننده و حالت دهنده استفاده کنید. طریقه ی استفاده روی شامپو را رعایت کنید و سعی کنید شامپویی را انتخاب کنید که برای موهای تان کارآمد باشد. بیشتر سالن های آرایشی محصولات خوبی دارند. ممکن است بعضی ها حالت دهنده های ماسکی را توصیه کنند، اگر این حالت دهنده ها لا به لای موهای تان جمع شد بهتر است دیگر استفاده نکنید.

۳

موهای خود را مرطوب کنید یا اینکه از اسپری های حالت دهنده استفاده کنید. می توانید مرطوب کننده را به موهای خیس هم بزنید، که در واقع از مو هنگام سشوار کشیدن محافظت می کند. این اسپری ها مزیت دیگری نیز دارند و آن براق کردن موهاست. پس محصولی را انتخاب کنید که به اندازه بودجه تان باشد و دیگر نیازی به سشوار نباشد. یادتان باشد اولین کار این است که زیاد از مرطوب کننده استفاده نکنید. چرا که باعث تجمع در موها و کسل و بی روح دیده شدن شان می شود.

 

۴

برای مدل دادن از لوازمی استفاده کنید که از جنس سرامیک باشند. این لوازم گرما را بهتر از دیگر جایگزین ها هدایت می کنند. شاید گران قیمت باشند ولی از موها بهتر مراقبت می کنند. همچنین باعث درخشندگی و زیبایی موها می شوند. برای فر کردن می توانید از بیگودی استفاده کنید. شب قبل از خواب موها را بیگودی کرده و بعد سشوار بکشید که تا فردا به خوبی فر شوند. برای بهتر کردن فرها می توانید از بابلیس استفاده کنید.

نکات و هشدارها

قبل از خرید لوازم، مقدار وات دستگاه ها را بررسی کنید. شما که نمی خواهید موهای تان را بسوزانید!
اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz