چگونه جاشمعی شیشه ای را تمیز کنیم

ساخت شمع یک سرگرمی بسیار لذت بخش است. همه نوع شیشه ای را برای شمع می توان مورد استفاده قرار داد، اما دیر یا زود این شیشه باید تمیز شود.

تمیز کردن جاشمعی شیشه ای
یک دستمال پارچه ای که آن را چهارتا کرده اید کف یک قابلمه ی، به اندازه کافی، بزرگ قرار دهید تا شیشه را نگه دارد. سپس شیشه را روی آن قرار دهید.

۲

تمیز کردن جاشمعی شیشه ای
شیشه را درست تا سر آن با آب هم دمای اتاق پر کنید به طوری که سرریز شود. از همان آب، داخل قابلمه هم بریزید طوری که اطراف شیشه را بگیرد.

۳

تمیز کردن جاشمعی شیشه ای
قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید و آن را بدون مراقب رها نکنید. بسته به نوع شمع، موم در دماهای مختلف ذوب می شود. شمع های بلند معمولاً در دمای بسیار پایین ذوب می شوند. بعضی ها با قاشق در دمای اتاق کنده می شوند. این موم برای اضافه کردن به موم های دیگر خوب نیست.

۴

تمیز کردن جاشمعی شیشه ای
با استفاده از یک دماسنج میله ای دمای آب را اندازه بگیرید. وقتی به دمای °۱۴۰ تا °۱۶۰ رسید حرارت را کم کنید. پارافین، موم عسل و موم سویا در دماهای مختلف ذوب می شوند. شما نمی خواهید موم را فقط ذوب کنید بلکه می خواهید تا جایی که ممکن است آن را به صورت مایع در بیاورید. تراشه های موم باید تماماً ذوب شوند و روی آب شناور شوند.

 

۵

تمیز کردن جاشمعی شیشه ای
از یک ملاقه استفاده کنید و به دقت آب داغ را داخل ظرف شیشه ای پر بریزید و اجازه دهید داخل قابلمه سر ریز شود.

۶

تمیز کردن جاشمعی شیشه ای
زیر قابلمه را خاموش کنید و اجازه دهید آب به دمای اتاق برسد.

۷

تمیز کردن جاشمعی شیشه ای
بگذارید موم شناور روی آب به حالت جامد در بیاید.

۸

تمیز کردن جاشمعی شیشه ای
آب باقی مانده را از آبکش رد کنید و تراشه های موم را داخل سطل زباله بریزید.

۹

تمیز کردن جاشمعی شیشه ای
داخل ظرف را با برس مخصوص بطری و آب صابون گرم تمیز کنید. دیگر نیاز به پارچه برای ساییدن آن ندارید، مومی که قرار بوده از داخل آن بیرون بیاید، بیرون آمده است.

نکات و هشدارها

اگر موم زیادی از داخل ظرف بیرون آمده می توانید از آن برای درست کردن یک شمع جدید استفاده کنید. وقتی آن را ذوب می کنید مواد اضافه داخل آن به طرف کف ظرف می رود و می توانید آن را از صافی رد کنید.

اگر ظرف شیشه ای تان صاف است می توانید آن را منجمد کنید. موم داخل ظرف با چند ضربه ملایم یا با گرفتن آن زیر آب داغ بیرون می آید.

قابلمه تان را از مومی که داخل آن پر شده تمیز کنید. برای این کار از آب گرم و صابون استفاده کنید.

هرگز آب جوش را داخل ظرفی که هنوز موم داخل آن وجود دارد نریزید چون شیشه و آب با سرعت های مختلفی منبسط یا منقبض می شوند و ممکن است وقتی آب داغ به شیشه برسد آن را بشکند.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz