چگونه ترک کف پا را درمان کنیم

در آب و هوای گرم پا از آزادی در صندل و راحتی در هوای آزاد لذت می برد. اما هیچ منظره ای بدتر از پاشنه ی پا ترک خورده نیست. حتما شما هم مجبورید به خاطر این مشکل پاهایتان را همیشه در جوراب پنهان کنید. نگران نباشید، با این اسکراب ملایم و یک حمام گرم، مشکل را یک شبه حل کنید. این درمان، از روغن شی باتر و نارگیل برای مرطوب کردن و ترمیم پوست استفاده می کند. از عسل برای آبرسانی و التیام، و از اسطوخودوس برای خواص ضد عفونی کننده و ضد التهابی آن استفاده کرده ایم.

۱

چگونه ترک کف پا را درمان کنیممواد لازم: ۲ قاشق غذا خوری موم، ۴ قاشق غذاخوری روغن شی باتر، ۲ قاشق غذا خوری روغن نارگیل، عسل ۱ قاشق غذا خوری، ۲ قاشق غذا خوری جوانه اسطوخودوس خشک شده، ۲۰ قطره اسانس اسطوخودوس

۲

چگونه ترک کف پا را درمان کنیمموم، روغن شی باتر، روغن نارگیل و اسطوخودوس خشک شده را در یک ظرف ضد حرارت ترکیب کنید.

۳

چگونه ترک کف پا را درمان کنیمظرفی را حدودا ۵ سانتی متر آب کنید و به جوش بیاورید. حرارت را کم کنید و ظرف نشکن حاوی مواد را داخل آب قرار دهید تا مواد ذوب شوند. اجازه دهید مواد ۳۰ دقیقه روی حرارت پایین قرار داشته باشند تا اسطوخودوس دم بکشد.

۴

چگونه ترک کف پا را درمان کنیممخلوط را از روی گاز بردارید و قبل از اینکه سفت شود، سریعا از داخل صافی رد کنید تا دانه های اسطوخودوس از آن جدا شود. سپس مایع را در ظرف نگه داری مورد نظر خود بریزید.

۵

چگونه ترک کف پا را درمان کنیماجازه دهید مواد برای یک یا دو دقیقه سرد شوند و سپس ۱ قاشق غذاخوری عسل به ان اضافه کنید. مواد را خوب هم بزنید تا با عسل ترکیب شوند. تا سرد شدن کامل مواد به هم زدن ادامه دهید تا از جدا شدن عسل از مخلوط جلوگیری کنید.

۶

چگونه ترک کف پا را درمان کنیم۲۰ قطره اسانس اسطوخودوس به آن بیافزایید و دوباره به هم بزنید تا به طور کامل ترکیب شوند.

۷

این موم را هر شب به پاهای خود بمالید و روی ان جوراب بپوشید تا رطوبت در آن حبس شود و صبح ترک پاها از بین رفته باشد.

نکات و هشدارها

مواد لازم را می توانید از عطاری ها تهیه کنید.
اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz