چگونه به روش زنان کره ای از پوست خود مراقبت کنیم

هر چقدر هم به مراقبت از پوست خود شهره باشید، به پای زن های کره ای نمی رسید. از سوی دیگر هر چقدر هم در کمد خود مواد بهداشتی مراقبت از پوست داشته باشید باز هم احتمالا پوستتان به نرمی و شفافیت پوست زنان کره ای نمی رسد. در این چگونه با روش های مراقبت از پوست از منظر زنان کره ای آشنا می شویم.

۱

زنان کره ای از کودکی مراقبت از پوست خود را می آموزند در حالی که شما احتمالا اولین کرم ضدافتاب را در دوران نوجوانی دیده باشید! در اصول مراقبت از پوست طبق روش زنان کره ای گفته شده است که هر صبح و عصر این روش ها باید انجام شود. کمی ناامیدکننده است. چه کسی این همه وقت دارد؟ اما خوشبختانه لازم نیست برخی از این مراحل را بسته به نیازهای پوستتان هر روز تکرار کنید.

۲

شستشوی پوست: از آنجایی که در طول روز آلودگی هوا، آرایش و کرم های ضدآفتاب روی پوست شما جمع شده اند، این مرحله ناگزیر باید انجام شود. باید هر روز و شب پوست خود را با کرم شستشوی صورت و برطرف کردن آرایش که حاوی ویتامین B و روغنی مانند آلوئه ورا یا زیتون باشد تمیز کنید.

۳

شستشوی مرحله ی دو: مرحله ی اول برای پاک کردن بقایای آرایش و آلودگی از پوست است. در این مرحله باید بقایای مرحله ی قبل نیز پاک شود. پس صورت خود را با آب گرم یا ولرم بشویید و از یک آبرسان خوب استفاده کنید.

۴

اصلاح: این مرحله در روش کره ای بسیار مهم است و باعث از بین رفتن پوست های مرده، تحریک سلول های پوستی و نفوذ بهتر مواد مراقبت از پوست به منافذ می شود.

۵

تونر: تونر کردن پوست اغلب نادیده گرفته می شود اما در روش کره ای برای پاک کردن بقایای مواد روی پوست و از بین بردن تمام سلول های مرده بسیار اهمیت دارد. تونرها PH پوست را در سطح مناسب نگه می دارند و باعث شادابی و طراوت پوست پس از شستشوی عمیق می شوند. از تونری استفاده کنید که فاقد الکل باشد و حاوی AHA و BHA باشد.

۶

ماسک ورق ای: ماسک اولین چیزی است که بعد از عبارت مراقبت از پوست به ذهن خطور می کند. اگر فکر می کنید صورتتان ترسناک می شود، اما در عوض از خواص آبگرم بهره مند می شوید. ماسک را حدودا ۲۰ دقیقه روی پوست خود قرار دهید تا از تمام خواص آن بهره مند شوید و پوستتان کاملا مرطوب و شاداب شود. در روزهای گرم اگر ماسک را در یخچال قرار داده باشید، کنار یک نوشیدنی خنک خیلی می چسبد.

۷

کرم دور چشم: برخی فکر می کنند کرم دور چشم برای پیری است، اما از حدود ۲۵ سالگی استفاده از کرم دور چشم باعث کاهش چین و چروک و حلقه های تیره ی دور چشم در میانسالی و پیری می شود.

۸

مرطوب کننده: مرطوب کننده ها از علایق اصلی زنان کره ای هستند. از مرطوب کننده ای استفاده کنید که پوست شما را شاداب می کند اما آن را چرب نمی کند.

۹

ضدآفتاب: زنان کره ای از کودکی از ضدآفتاب استفاده می کنند، به همین دلیل از کک و مک و چروک در صورت آنها خبری نیست. اشعه ی آفتاب باعث سرعت گرفتن روند پیری پوست و چروک شدن آن می شود. علاوه بر صورت مراقبت از پوست گردن، سینه، و دستها نیز لازم است. از کرمی استفاده کنید که SPF مناسب با پوست شما را دارد

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz