چگونه با کودکمان بازی کنیم؟

کودکان علاقه عجیبی به تولید سر و صدا دارند. کافی است کودک را مقابل تلوزیون و در حال پخش برنامه ای پر سر و صدا رها کنید تا ببینید با چه علاقه خیره کننده ای محو تصاویر می شود. اگر کودک نوپایتان فعالیت زیادی دارد و نمی دانید که چطور او را سرگرم کنید، در ادامه این مقاله با ۶ روش جالب برای سرگرم کردن بچه های کوچک در خانه، آشنا شوید.

۶ روش جالب برای سرگرم کردن کودکان در خانه

سرگرم کردن بچه ها با خوردن ماکارونی

یکی از عجیب ترین و جذاب ترین غذاها از نظر کودک نوپا، ماکارونی است. این غذای رشته ای تفاوت ظاهری زیادی با انواع غذاها دارد. پیشنهاد می کنیم هر بار که این غذای خاص را آماده می کنید به آن به عنوان بساط بازی و سرگرمی نگاه کنید.

کودک را در خوردن رشته های کوتاه و بلند ماکارونی آزاد بگذارید. اجازه دهید تا با رشته ها بازی کرده و شکلهای مختلفی از آن ایجاد کند. حتی بد نیست در برخی موارد رشته های بلندی از پاستا را آماده کنید تا بدین ترتیب کودک سرگرم تر از قبل شود.

بازی با رنگ ها

کودک نوپا ذهن خلاقی دارد. او دوست دارد که هر چیزی را تجربه کند، آن هم با دستان خود و نه اینکه شما برایش انجام دهید و او تنها نظاره‌گر باشد. یکی از بهترین سرگرمی‌هایی که می توان با آن کودک را برای ساعت‌ها خوشحال و مشغول نگاه داشت بازی با رنگ است.

آب بازی در لگن برای بچه ها

برای اینکه کودک نوپایتان را سرگرم نگه دارید، آن هم برای ساعتهای متوالی نیازی به خرید اسباب بازی‌های پیچیده و گران قیمت نیست. یکی از بهترین پیشنهاداتی که می توان ارایه کرد استفاده از لگن یا ظرفی است که مقداری آب در آن ریخته شده. کافی است این مجموعه ساده را به کودک نوپا نشان دهید تا جیغ و دادهای ناشی از ذوق زده شدنش را شاهد باشید.

بازی با آب یکی از بهترین و ساده ترین سرگرمی هایی است که می توان در هر محیطی برای کودک نوپا فراهم کرد. کودک در این لگن آزاد است که هر چه دوست دارد انجام دهد. البته باید از دور مراقب کودک و بازی هایی که در آب انجام می دهد نیز باشید. پیشنهاد می‌کنیم عروسک های مخصوص بازی در آب را نیز در کنار کودک قرار دهید تا او به اندازه کافی سرگرم شود.

بازی با میوه ها

کودکان نوپا همچنان علاقه دارند که هر چیزی را به دهان خود برسانند. در واقع دهان برای نوزاد و کودک نوپا دسته کمی از یک آزمایشگاه ندارد تا از این طریق بتواند ماهیت هر چیزی را درک کند. شما می توانید از این موقعیت نهایت بهره را برده و ظرفی از قطعات تکه شده انواع میوه های رنگارنگ را در برابر قرار دهید. در این گونه موارد رقابتی را بر سر خوردن میوه با کودک به راه بیندازید تا نه تنها سرگرم شود بلکه ویتامین های مورد نیاز بدنش نیز تأمین شود، به همین سادگی. البته لازم است نوع و اندازه تکه های میوه متناسب با سن کودک باشد، و در این حین مراقب کودکتان باشد.

بگذارید کودک در سینک ظرف شویی آب بازی کند

در مواقعی که اوضاع آب و هوایی چندان مساعد نیست و بازی کردن کودک در این شرایط سلامتی‌اش را به خطر می‌اندازد باز هم می‌توانید به آب فکر کنید. کودک را در سینک آشپزخانه قرار دهید. بله، تعجب نکنید! سینک آشپزخانه از جمله مکان‌های امن و البته جذاب برای کودکان نوپا به شمار می‌آید که می‌توانید برای حداقل یک ساعت او را سرگرم نگاه دارید. همراه با کودک چند بشقاب و قاشق پلاستیکی نیز قرار دهید تا او خود را سرگرم کند. البته قبل از این کار از محکم بودن سینک مطمئن شوید و در حین بازی چشم از کودک بر ندارید.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz