چگونه با نوشیدنی ها پوست بهتری داشته باشیم

ممکن است شنیده باشید که نوشیدن مقدار زیادی آب برای حفظ سلامت پوست و درخشش آن مفید و ضروری است. دلیل اصلی این امر آن است که سلول های پوست نیز مانند اغلب سلول های بدن از درصد بالایی از آب تشکیل شده اند و برای عملکرد درست به آن نیاز دارند. در حالی که آب برای سلامت پوست کفایت می کند، نوشیدنی های دیگری نیز وجود دارند که به حفظ سلامت پوست کمک شایانی می کنند. این نوشیدنی ها نه تنها حاوی مقدار زیادی آب هستند بلکه دارای مواد مغذی دیگری نیز هستند که به بهبود عملکرد پوست و ترمیم سلول های ان کمک می کنند.

۱

چگونه با نوشیدنی ها پوست بهتری داشته باشیمآب نارگیل: چگونه آن را بیشتر بنوشیم؟ آن را با نوشیدنی های انرژی زای معمول پیش از باشگاه رفتن تعویض کنید. در مقایسه با سایر نوشیدنی های انرژی زا، آب نارگیل مواد مغذی بیشتر دارد و سالم تر است چرا که به طور طبیعی شیرین است و حاوی شیرین کننده های مصنوعی نیست. همچنین منبعی غنی از پتاسیم است که اکثر مردم به دلیل مصرف کم میوه و سبزیجات در رژیم غذایی خود دچار کمبود این ماده ی معدنی هستند. با این حال آنچه این نوشیدنی را برای پوست مفید می سازد این است که حاوی مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان ها است، که با رادیکال های آزاد که مسئول پیری زودرس هستند مبارزه می کنند. در نهایت، آب نارگیل حاوی برخی مواد مغذی است که در حال حاضر بر روی مزایای پزشکی آنها تحقیق می شود، مانند هورمون های گیاهی. به طور خاص، یکی از هورمون های گیاهی موجود در آب نارگیل، ترانس زیاتین است که خواص ضد پیری و اثرات جوان سازی آن در تحقیقی در سال ۲۰۰۵ ثابت گردید.

۲

چگونه با نوشیدنی ها پوست بهتری داشته باشیمچای سبز: چگونه آن را بیشتر بنوشیم؟ چای سبز را جایگزین مصرف قهوه و چایی معمول خود کنید. با توجه به عوارض کم آب کردن بدن در قهوه بهتر است مصرف آن را محدود کنید. چای سبز اثر کم آبی ندارد و حاوی آنتی اکسیدانی قوی به نام پلی فنول است که دارای خواص ضد التهابی و ضد سرطانی است. شواهدی وجود دارد که یکی از این ترکیبات به نام EGCG، می تواند در درمان بیماری های پوستی مانند پسوریازیس، روزاسه، زخم، و حتی چین و چروک مفید باشد. پلی فنول دارای اثر محافظتی در برابر نور نیز هست. شواهد نشان می دهد که نوشیدن چای سبز می تواند به طور موثر از آسیب نور خورشید جلوگیری کند. اگر چه چای سبز یکی از معدود چای هایی است که شواهد کافی در مورد اثربخشی ان وجود دارد، چای های دیگری نیز وجود دارند که برای درخشندگی پوست توصیه می شوند. مانند چای آلوئه ورا و چای گزنه.

۳

چگونه با نوشیدنی ها پوست بهتری داشته باشیمآب میوه های یخ زده: چگونه آن را بیشتر بنوشیم؟ آبمیوه های معمول و شیرین شده ی کارخانه ای را با میوه های تازه و فریز شده جایگزین کنید. آب میوه های یخ زده راه آسانی برای افزایش مصرف مواد مغذی میوه ها و سبزیجات هستند. از علت هایی که باعث مزیت آب میوه های یخ زده نسبت به اب میوه های پردازش شده ی کارخانه ای می شود (صرف نظر از شکر افزوده شده به آنها) این است که بدون حرارت دیدن و پردازش بیش از حد مواد تشکیل دهنده، مواد مغذی بیشتری در نوشیدنی باقی می ماند، مثل ویتامین ها، مواد معدنی، آنزیم ها . ارزش غذایی آن بستگی به مواد تشکیل دهنده ی انتخاب شده دارد، اما بسیاری از میوه ها و سبزیجات حاوی ویتامین های مفیدی مثل ویتامین سی هستند که باعث افزایش تشکیل کلاژن می شود و اغلب حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان هستند که روند پیری سلول های پوست را کند می کند.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz