چگونه با ماهی قزل آلا غذا درست کنیم

ماهی قزل آلا طعمی دلپذیر داشته و سالم است که می تواند جایگزین بهتری برای مرغ و گوشت قرمز باشد. درست کردن ماهی چندان کار سختی نیست. ماهی قزل آلا دودی طعم خاص خود را دارد، اما قزل آلای تازه طعم بسیار بهتری دارد.

۱

قزل آلای پخته شده در فویل
کل ماهی قزل آلا، فیله و یا استیک آن را می توان در فر، در یک پاکت فویل پخت، روشی که تمام روغن طبیعی و طعم قوی ماهی را در خود نگه می دارد. از فویل دولایه استفاده کنید، کمی کره، نمک و فلفل و طعم دهنده دلخواه خود، مثل آبلیمو، سیر خرد شده و یا سبزی های تازه استفاده کنید. فویل را دور ماهی بپیچید تا پاکتی درست شود، تا هیچ روزنه ای از فویل به بیرون نباشد. پاکت را روی قسمت پخت قرار داده و تکه های ماهی را در دمای ۲۵۰ درجه فارنهایت، به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه و ماهی کامل را به مدت یک ساعت بپزید. پاکت فویل را تا زمان سرو غذا بسته نگه دارید. سیب زمینی آب پز، سبزیجات بخارپز و یا هر نوع سالاد را می توان با این نوع ماهی پخته شده میل کرد.

۲

قزل آلا با پاستا
پاستای پخته شده به شکل دلخواه خود را که با توجه به دستورالعمل روی بسته آن پخته اید، داخل ماهی تابه ریخته و روی آن سس بریزید و سپس ماهی را که پخته و خرد کرده اید روی آن بریزید و سپس به دلخواه، کمی سبزیجات به آن اضافه کنید.

۳

کیک ماهی
می توانید فیله قزل آلای تازه را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه داخل آب در حال جوش بپزید و سپس پوست آن را جدا کنید. سیب زمینی آب پز کنید تا نرم شوند. به آرامی، با چنگال، قزل آلا را با سیب زمینی مخلوط کنید. مقداری آب لیمو، سبزی خرد شده تازه و مقداری مایونز به مواد اضافه کنید. کیک قزل آلا را می توانید در دمای ۲۰۰ درجه فارنهایت، به مدت ۲۰ دقیقه در فر بپزید و یا اینکه مثل کوکو در یک ماهی تابه با کمی روغن، هر طرف آن را به مدت ۱۰ دقیقه سرخ کنید. کیک ماهی را می توانید با نان همبرگر یا کمی سبزیجات سرو کنید.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz