چگونه با آب نبات گل رز شیشه ای بسازیم

با استفاده از آب نبات های شیشه ای، سخت و شفاف، می توان گل های رزی درست کرد که بیشتر از آنکه شبیه آب نبات هایی ارزان قیمت باشند، شبیه گل های بلوری باارزش هستند. برای هر رز به ۶ تا ۷ گلبرگ و دو برگ نیاز دارید.

۱

وسایل لازم: سیخ چوبی، قیچی آشپزخانه، کاسه شیشه ای، آب نبات شیشه ای، دستکش خانگی (به لحاظ تماس با خوراکی ها نباید مشکلی داشته باشد)

۲

چگونه با آب نبات گل رز شیشه ای بسازیمیک فنجان آب را در یک کاسه شیشه ای کوچک بریزید و به تعداد لازم در آن آبنبات بریزید. بسته به نوع مایکروفر به مدت ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه کاسه را در آن قرار دهید. آب باید به قدری داغ باشد که اگر دستتان را در آن قرار دهید احساس ناراحتی کنید اما در عین حال شما را نسوزاند.

۳

چگونه با آب نبات گل رز شیشه ای بسازیمگلبرگ را قالب گیری کنید. دستکش را دستتان کنید و یکی از آب نبات ها را از آب خارج کنید. آب نبات را بین انگشت شست و اشاره قرار دهید و سعی کنید با فشار آن را مسطح و به شکل بیضی در بیاورید.

۴

چگونه با آب نبات گل رز شیشه ای بسازیمپوسته ی آب نبات را باز کنید و آن را به شکل گلبرگ در بیاورید. گلبرگ آبنباتی را دور سیخ چوبی بپیچید و آن را همانند مرکز گل گرد کنید.

۵

چگونه با آب نبات گل رز شیشه ای بسازیمتا زمانی که حس می کنید کافی است به اضافه کردن گلبرگ ها ادامه دهید. افزودن گلبرگ ها را به صورت دایره ای دور سیخ ادامه دهید تا به شکل گل رز برسید.

۶

چگونه با آب نبات گل رز شیشه ای بسازیمبرای درست کردن برگ ها مرحله ی دو را تکرار کنید. آبنبات سبز رنگ را بین انگشتان خود قرار دهید و سعی کنید در طرف نوک برگ آن را کمی تیز و خمیده کنید. برگ را زیر گل رز بچسبانید. چند برگ هم در وسط سیخ چوبی بچسبانید.

نکات و هشدارها

کار را سریع انجام دهید. اگر احساس کردید که آبنبات سفت شده است آن را مجددا در آب داغ بیاندازید تا دوباره قابل انعطاف گردد. به همین دلیل در بتدای شکل دهی نباید شکلات را از پوسته بیرون بیاورید.
در زمان شکل دهی به سایر گلبرگ ها از یک بطری شیر یا لیوان های پایه بلند برای نگهداری سیخ چوبی استفاده کنید.
اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz