چگونه از ویجت ها در آیفون یا آیپد سیستم عامل IOS 8 دارد استفاده کنیم؟

به گزارش واحد فناوری صفحه ایران ، به لطف سیستم عامل iOS 8 ، آیفون ها و آیپد ها می توانند از ویجت ها استفاده کنند ، در واقع شما احتمالاً چندین ویجت نصب شده بر روی دستگاه تان دارید و همه آن ها احتمالاً به صورت پیش فرض غیر فعال هستند. در اینجا ما به شما می گوییم که چگونه آن ها را فعال کرده و از آن ها استفاده کنید. بر خلاف اندروید ، ویجت ها در صفحه Home ظاهر نمی شوند ، به جای آن ویجت ها در قسمت مرکز اطلاع رسانی notification center)) ظاهر می شوند.

ویجت ها را به دست آورید.

ویجت ها در iOS تماماً در تمام برنامه ها گنجانده می شوند به عنوان مثال برنامه Evernote  در خود ویجت Evernote هم دارد و شما احتیاجی ندارید تا چیز جداگانه ی دیگری نصب کنید.
برای به دست آوردن یک ویجت ، برنامه ای که دارای آن ویجت است را نصب نمایید . به عنوان مثال برنامه Yahoo! به شما پیشنهاد ویجت آب و هوا یا ویجت عکس مربوط به خود برنامه را می دهد.

فعال کردن ویجت ها

برای فعال کردن ویجت ها ، notification center را باز کنید ،در قسمت پایین در Today view بر روی Edit ضربه بزنید .

شما لیست دسته ویجت هایی که نصب شده است را می بینید دسته ویجت های استاندارد  شامل : Today view — Today Summary, Traffic Conditions, Calendar, Reminders, and Tomorrow Summary که تمام آن ها قبلا نصب شده است در زیر این دسته ها شما لیستی از ویجت های مربوط به برنامه ها را که نصب شده است می بینید.

%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87_%d8%a7%d8%b2_%d9%88%d8%a8%d8%ac%d8%aa_%d8%af%d8%b1_ios_8_2

بر روی دکمه  + در کنار ویجت ضربه بزنید تا آن را فعال کنید . شما می توانید از سمت راست صفحه و بالا/پایین کشیدن دستگیره ها (handles) دسته ها ی تان ها را تنظیم مجدد کنید .
شما همچنین در این قسمت می توانید دسته خود را از لیست حذف کنید .
شما نمی توانید چیدمان دسته های مخصوص اپل را تغییر دهید اما می توانید آن ها را از لیست حذف کنید.
به عنوان مثال دسته Today Summary همیشه در بالای Today view است مگر اینکه آن را حذف کنید ، در این حالت دیگر کلا ظاهر نمی شود .

%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87_%d8%a7%d8%b2_%d9%88%d8%a8%d8%ac%d8%aa_%d8%af%d8%b1_ios_8_3

دسترسی و استفاده از ویجت ها

شما می توانید از هر نقطه ای به ویجت ها دسترسی داشته باشید چه در صفحه Home باشید ، چه در برنامه یا چه در صفحه قفل ، تنها با کشیدن انگشت از بالای صفحه نمایش و دسترسی به notification center می توانید آن ها را پیدا کنید. همه آنها در قسمت Today view به ترتیبی که خودتان مرتب کرده اید وجود دارد.
این ویجت ها مانند ویجت های اندروید نیستند : هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید آنها را در صفحه Home  بگذارید . همچنین هیچ راهی برای به وجود آوردن صفحه مخصوص ویجت ها وجود ندارد .
بسته به نوع ویجت  ، شما می توانید به قسمتی از برنامه که مربوط به ویجت است دسترسی داشته باشید.

 

%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87_%d8%a7%d8%b2_%d9%88%d8%a8%d8%ac%d8%aa_%d8%af%d8%b1_ios_8_4

آیا استفاده از ویجت ها باعث اتمام انرژی باتری می شود؟

ویجت ها تنها زمانی اجرا می شوند و داده های خود را تازه (refresh) می کنند که شما notification center را باز کنید . آنها قابلیت این را ندارند که در پس زمینه اجرا شوند. به عنوان مثال Yahoo! Weather به طور مرتب آب و هوا را چک نمی کند و زمانی که شما ویجت مورد نظر را باز می کنید اجرا شده و آب و هوا را چک می کند . این قابلیت ویجت باعث شده که دوستدار باتری باشد و انرژی کمتری استفاده کند.
شما به طور معمول در زمان استفاده از ویجت اخطار اتمام باتری را نخواهید دید. اما اگر شما بخواهید در استفاده از تعدد ویجت زیاده روی کرده و آن دسته از ویجت ها بخواهند از اینترنت شما استفاده کند قطعا با پیام اتمام باتری روبرو می شوید.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz