چگونه از شر بوی پا خلاص شویم

شما هم جز آن افرادی هستید که هر وقت وارد خانه می شوید داد همه در می آید و از حال می روند؟ اگر از مهمانی رفتن به خاطر بوی جوراب خجالت می کشید با روش های این چگونه همراه باشید.

۱

چگونه از شر بوی پا خلاص شویملایه برداری کنید. مشخص است که شستن پا با آب و صابون کافی نیست. گاهی بو آنقدر مزمن شده که باید به روش بهتری فکر کنید. هدف از شستن پا در این موارد حذف تمام باکتری ها و سلول های مرده ی پوست است که باعث تولید بو می شوند. بنابراین هر بار که پاهایتان را می شویید با یک پارچه ی زبر آن را خشک کنید، از صابون های آنتی باکتریال استفاده کنید، از سنگ پا غافل نشوید. فراموش نکنید که بین انگشتان پا را هم بشویید.

۲

چگونه از شر بوی پا خلاص شویماز ضدعفونی کننده ی دست استفاده کنید. هر چند خیلی معقول به نظر نمی رسد، اما جرم ها و باکتری های پا را می کشد و باعث حذف بو از پاها می شود.

۳

از ضد عرق استفاده کنید، برخی ضد عرق هایی که برای بدن استفاده می کنید، تاثیر خوبی روی پا هم دارند. ضدعرق را شب به پا بزنید و صبح با خیال راحت جوراب و کفش بپوشید. درست قبل از بیرون رفتن ضد عرق نزنید. چون باعث لیز خوردن پا در کفش می شود.

 

۴

چگونه از شر بوی پا خلاص شویممخلوطی از نصفه استکان سرکه و نصفه استکان الکل ایزوپروپیل را هر شب با قطره چکان روی پا و بین انگشتان بریزید. این محلول برای پا بی ضرر است و باعث کشته شدن قارچ و باکتری می شود. به این محلول چند قاشق جوش شیرین و اسانس آویشن قطره بریزید تا از بوی پا خلاص شوید.

۵

چگونه از شر بوی پا خلاص شویمپاهای خود را با جوش شیرین ماساژ دهید. جوش شیرین به دلیل ایجاد محیط قلیایی باعث کشته شدن قارچ ها و خلاصی از بو می شود. همچنین می توانید هر روز مقداری جوش شیرین در کفش خود بریزید. جوش شیرین باعث جذب بو و رطوبت از کفش می شود. در عین حال اگر بتوانید خاک مرده را از کارگاه های طلاسازی تهیه کنید تاثیر مشابهی دارد. خاک مرده در واقع از ذوب مجدد خاکه های کف کارگاه برای گرفتن باقی مانده ی طلاهای تراشیده شده و ریخته شده روی زمین به دست می آید. طلاسازان، خاک ریخته شده کف کارگاه در طی یک سال را مجددا در کوره ذوب می کنند تا خاکه طلاهای کف کارگاه را از آن جدا کنند. سنگ نهایی تاثیر خوبی در برطرف کردن بوی پا دارد. سنگ را در هاون بکوبید و پودر آن را در کفش بریزید. در عین حال به عنوان یک گزینه ی خوب، در کفش خود پودر بچه بریزید. پودر بچه هم بوی خوبی ایجاد می کند و هم رطوبت پا را از بین می برد.

 

۶

چگونه از شر بوی پا خلاص شویمکفش های خود را نوبتی بپوشید. هر روز از یک جفت کفش استفاده کنید تا کفش قبلی طی ۲۴ ساعت کاملا خشک شود. مجددا روز بعد از کفش خشک شده استفاده کنید. در عین حال هر چند وقت یکبار کفش های خود را در ماشین لباس شویی بشویید تا کاملا عاری از باکتری و قارچ شود. قبل از پوشیدن کفش اجازه دهید تا کاملا خشک شود.

۷

چگونه از شر بوی پا خلاص شویمپاهای خود را در چایی قرار دهید. به مدت یک هفته پاهای خود را حدودا ۳۰ دقیقه در ظرفی پر از چایی قرار دهید. تانیک اسید موجود در چایی پاهای شما را عاری از بو و قارچ می کند. پاها را در محلول آب نمک قرار دهید. بعد از خارج کردن پا آنها را نشویید، بلکه فقط خشک کنید.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz