چگونه از آجیل نگهداری کنیم

پس از خرید آجیل مهمترین مسئله نگهداری از آجیل در خانه است. چرا که اگر آجیل را به شیوه صحیح نگهداری نکنیم سبب فاسد شدن آجیل ها می شود. بنابراین زمان و مکان نگهداری آجیل بسیار مهم است که در این چگونه آنرا برای شما توضیح خواهیم داد.

۱

بهترین زمان خرید آجیل، حداکثر یک هفته مانده به شروع سال نو است. این نکته را توجه کنیم که قرار است آجیل به مدت ۱۳روز نگهداری شود که با احتساب این یک هفته خرید قبل از عید، می‌شود ۲۰ روز. این فاصله زمانی، حداکثر زمان تازه ماندن آجیل بون از یخچال و فریزر است؛ البته با رعایت شرایط نگهداری.

۲

بهترین مکان برای نگهداری آجیل در خانه یخچال است. بهترین حرارت نگهداری آجیل‌ها، دمای یخچال است‌ اما برای آنکه آجیل‌ها اصطلاحا «نم نکشد»‌، باید آنها را داخل نایلون گذاشته و سپس آنها را داخل یخچال، آن هم کشوی مخصوص نگهداری آجیل‌، یعنی کشوی پایین آخرین قفسه، قرار دارد. البته توجه داشته باشید که یخچال مکان خوبی برای نگهداری کوتاه مدت آجیل ها به حساب می آید.

۳

در طول مدت پذیرایی که آجیل را در ظرف مخصوص پذیرایی نگهداری می کنید بهتر است پس از هر بار پذیرایی روی آن را با نایلون بپوشانید.

۴

طبیعی است که نگهداری انواع مغز شده آجیل سخت‌تر از انواعی است که پوست دارند؛ بنابراین اگر خیلی اهل دقت در نگه‌داری آجیل نیستید، انواع با پوست را انتخاب کنید. شکی نیست که فندق و پسته با پوست، کمتر از انواع پوست کنده آن در معرض حرارت، نور، اکسیژن و البته انواع حشرات و کپک‌ها قرار دارند.

 

۵

آجیل‌ها چربی دارند. حرارت و نور باعث آسیب زدن به چربی آجیل‌ها شده و در نتیجه باعث تغییر عطر و طعم آنها می‌شود. بنابراین برای این خوراکی‌ها جای مناسبی انتخاب کنید تا حرارت و نور آفتاب و البته اکسیژن هوا باعث تغییر عطر و طعم آنها نشوند.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz