پیکان جلالی بوی آسانسور نمی‌دهد

پیکان این فصل متفاوت‌ترین تیم تاریخ لیگ برتر است که پس از صعود از دسته اول توانسته در پایان نیم فصل رتبه چهارم را کسب کند.

به گزارش ایسنا، در بخش چهارم بررسی وضعیت تیم‌ها در پایان نیم فصل لیگ برتر به سراغ پیکان رفته‌ایم:

کلیات

پیکان که یکی از تیم‌های به اصطلاح آسانسوری لیگ برتر بود، فصل گذشته و با هدایت علیرضا مرزبان دوباره به لیگ برتر صعود کند اما با تغییر مربی و نشستن مجید جلالی روی نیمکت این تیم، پیکان متفاوت‌ترین شخصیت تیم لیگ یکی را نشان داد. شاگردان جلالی با کسب ۲۵ امتیاز و تنها به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به ذوب‌آهن در جایگاه چهارم جدول قرار گرفتند و بهترین عملکرد یک تیم تازه صعود کرده به لیگ برتر را نیم‌فصل اول به خود اختصاص دادند.

مربی

مجید جلالی که با فولاد خوزستان در لیگ برتر نتایج خوبی گرفته بود، این بار با نشست بر روی نیمکت این تیم تازه لیگ برتری‌شده ریسک بالایی را پذیرفت. جلالی با استفاده از بازیکنان جوانی مانند صادق بارانی، گادوین منشا، مرتضی آقاخان، شهریار مغانلو و بازیکنانی باتجربه همچون امیرحسین صادقی، رحمان احمدی و علی حمودی توانست خودروسازان را تبدیل به متفاوت‌ترین تیم تازه‌صعود کرده کند. پیکان با هدایت مجید جلالی بهترین نتیجه را نسبت به بقیه تیم‌های تازه لیگ‌برتری‌شده گرفته و توانسته است تا پایان نیم‌فصل در رتبه چهارم جدول قرار بگیرد. مجید جلالی همچنین از فرهاد پورغلامی و کیانوش رحمتی را نیز به عنوان کمک مربی در تیم خود استفاده می‌کند.

مدیریت

محمود شیعی، عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مدیریت این تیم را برعهده دارد. شیعی در سال ۱۳۹۳ و بعد از سرپرستی به پیکان به عنوان مدیرعامل این تیم منصوب شود و با حمایت از مرزبان و جوانگرایی در تیم موفق شد به لیگ برتر برسد و با ادامه همین روند، مسیر پیشرفت پیکان را هموار سازد.

بازیکنان

پیکان در ابتدای فصل با اضافه کردن بازیکنان با تجربه نظیر امیرحسین صادقی و رحمان احمدی و بهادر عبدی به ترکیب جوان خود توانست تیم را مهیای حضور در لیگ برتر کند. البته نباید از نام بازیکنان جوانی همچون صادق بارانی، گادوین منشا و مرتضی آقاخان به راحتی عبور کرد زیرا پیکان با وجود منشا و آقاخان یکی از زهردارترین خط حمله‌های لیگ برتر است.

میانگین سنی: ۲۶.۳۴

تعداد برد و باخت: پیکان در ۱۵ بازی که در نیم فصل اول انجام داد، ۶ پیروزی، ۷ تساوی و ۲ شکست کسب کند. پیکان در خانه شکست‌ناپذیر بوده، توانسته از ۷ بازی خانگی خود در شهرک قدس سه پیروزی و چهار تساوی کند.

گل‌زده: پیکان با حضور مهاجمانی چون گادوین منشا و مرتضی آقاخان در امر گلزنی خوب ظاهر شده و توانسته ۱۸ گل را به ثمر برساند که از این ۱۸ گل، ۸ گل را در خانه و ۱۰ گل خارج از خانه وارد دروازه حریفان کرده است، میانگین گل‌زده این تیم در خانه ۱.۱۴ و در خارج از خانه ۱.۲۵ گل است.

زمان گل‌های زده شده:

پیکان بخش عمده‌ای از گل‌های خود را در ۱۵ دقیقه آخر وارد دروازه حریفان کرده است که نشان‌دهنده زیبایی‌های بازی‌های این تیم در دقایق پایانی است.

آمار گل‌های زده شده پیکان به این شرح است:

۰-۱۵: یک گل

۱۵-۳۰: سه گل

۳۰-۴۵: چهار گل

۴۵-۶۰: دو گل

۶۰-۷۵: سه گل

۷۵-۹۰: پنج گل

گل خورده:

پیکان در این فصل ۱۵ گل دریافت کرده است که دریافت این تعداد گل باعث شده تفاضل گل این تیم با سایر مدعی‌ها اختلاف زیادی داشته باشد. شاگردان مجید جلالی یک‌سوم گل‌های خود را در خانه دریافت کرده است که این نشان‌دهنده آن است که تیم‌های دیگر به سختی می‌توانند دروازه رحمان احمدی را در خانه پیکان تهدید کنند. ۰.۷ میانگین گل خورده پیکان در خانه و ۱.۲۵ میانگین گل خورده این تیم در خارج از خانه است.

زمان‌های گل خورده:

پیکان ۶۷ درصد از گل‌های این فصل خود را در ۱۵ دقیقه پایانی دریافت کرده است. تقسیم‌بندی زمان‌های گل‌های خورده پیکان:

۰-۱۵: یک گل

۱۵-۳۰: سه گل

۳۰-۴۵: دو گل

۴۵-۶۰: دو گل

۶۰-۷۵: دو گل

۷۵-۹۰: پنج گل

گلزنان پیکان: گادوین منشا با شش گل زده بهترین گلزن تیم مجید جلالی است. بعد از منشا، مرتضی آقاخان با پنج گل و امیرحسین صادقی با دو گل بهترین گلزنان این تیم تهرانی هستند.

کارت‌های زرد و قرمز: شاگردان مجید جلالی در این فصل ۲۳ بار از سوی داور با کارت زرد جریمه شده‌اند ولی خودروسازان تا پایان هفته پانزدهم از زمین مسابقه اخراج نشده‌اند. خشن‌ترین بازیکنان پیکان امیرحسین صادقی و سیامک نعمتی هستند.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای فوتبال

Sorry. No data so far.

آخرین خبرهای این سرویس