پیش بینی باد و باران شدید برای ۴ استان

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از بارش باران در برخی مناطق کشور و سواحل دریای خزر طی سه روز آینده خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت آب و هوای کشور طی سه روز آینده، گفت: تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهد که با استقرار جریانات شمالی بر روی سواحل دریای خزر و گذر متناوب موج تراز میانی جو از این مناطق، طی امروز  در استان گیلان و برخی از مناطق استان‌های مازندران، گلستان، اردبیل و مناطق شمالی استان آذربایجان شرقی ابرناکی و در بعضی ساعات بارش باران گاهی همراه با وزش باد شدید را خواهند داشت.

وی افزود: در روز شنبه استان گیلان، اردبیل و غرب استان مازندران نیز شاهد بارش باران بوده و در ضمن بارش پراکنده در شمال غرب آذربایجان شرقی نیز دور از انتظار نیست. علاوه بر این در روز شنبه با گذر موجی در استان‌های واقع در غرب کشور و زاگرس مرکزی افزایش ابر، وزش باد و در ارتفاعات بارش پراکنده رخ خواهد داد.

وظیفه همچنین اظهار کرد: البته با تضعیف بارش در شمال کشور در روز یکشنبه انتظار بارش‌های خفیف و پراکنده در استان گیلان و غرب مازندران را داریم.

وی ادامه داد: همچنین طی امشب و فردا دریای خزر بویژه سواحل غربی آن مواج است. در عین حال امروز و فردا خلیج فارس در مرکز و نیمه غربی آن مواج خواهد بود.

وظیفه، درباره وضعیت آب و هوایی پایتخت در سه روز آینده گفت: امروز هوای تهران صاف همراه با گاهی وزش باد در اوایل شب و افزایش ابر مواجه خواهد بود و بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب ۲۳ و ۱۲ درجه سانتی‌گراد است. همچنین هوای پایتخت در روز یکشنبه کمی ابری و نیمه ابری همراه با وزش باد بوده و حداکثر و حداقل دمای هوا به ترتیب ۲۰ و ۱۱ درجه سانتی‌گراد است. در روز یکشنبه نیز هوا صاف تا کمی ابری با دمای حداکثر ۲۰ درجه سانتی‌گراد و حداقل ۱۰ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

آخرین خبرهای این سرویس