پوست دستتان را زیبا نگه دارید

مطمئناً از دستان تان زیاد استفاده می کنید بنابراین بسیار مهم است که از آن ها مواظبت کنید. اما اینکه چطور این کار را انجام دهید را اینجا بررسی می کنیم.

۱

چگونه از دستان مان مراقبت کنیم
باید بدانید که چطور به درستی دستان تان را تمیز کنید. برای اینکه نتیجه ی بهتری بگیرید بهتر است از آب گرم و صابون آنتی باکتریال استفاده کنید. توجه کنید که آب به اندازه ای گرم نباشد که دست تان را بسوزاند. گرمای آب باید تا حدی باشد که شما بتوانید تحمل کنید. این موضوع به فرآیند از بین بردن جرم ها کمک می کند. با شستن دستان تان شروع کنید و سپس با یک صابون دارای نیکل ادامه دهید. دستان تان را به مدت ۲۰ ثانیه ماساژ دهید. توجه کنید که بین انگشت تان و همچنین پشت دست تان را هم ماساژ دهید.

۲

چگونه از دستان مان مراقبت کنیم
دستان تان را مرتباً بشویید. این شامل قبل و بعد از هر وعده ی غذایی نیز می شود. همچنین بعد از لمس کردن حیوان خانگی تان و بعد از رفتن به دست شویی.

۳

چگونه از دستان مان مراقبت کنیم
به طور منظم لایه برداری کنید. مخصوصاً مکانیک ها و یا افرادی که مرتباً با گریس سر و کار دارند زیرا ممکن است باعث پینه بستن و زبر و خشن شدن دستان تان شود.

 

۴

چگونه از دستان مان مراقبت کنیم
از مرطوب کننده استفاده کنید. برای این کار یک لوسیون مخصوص دست بخرید. هیچ کس دستان زبر را دوست ندارد.

۵

چگونه از دستان مان مراقبت کنیم
هر چند وقت یکبار ناخن هایتان را مانیکور کنید. لازم نیست که حتماً لاک بزنید! فقط می توانید بگویید که ناخن هایتان را پولیش بکشند. مانیکور هم به بهتر شدن دستان تان و هم به تغذیه ی ناخن هایتان کمک می کند.

۶

چگونه از دستان مان مراقبت کنیم
مراقب ناخن هایتان باشید و از آن ها به عنوان ابزار استفاده نکنید. این کار باعث می شود که بشکنند و دندانه دار شوند.

۷

چگونه از دستان مان مراقبت کنیم
همیشه یک بطری کوچک ضد عفونی کننده ی دست را در کیف تان داشته باشید. می توانید انواعی از آن ها که معطر هستند و در سایزهای مسافرتی هستند را انتخاب کنید.

نکات و هشدارها

پوست هایی که از اطراف ناخن هایتان آویزان هستند را نکنید. حتی اگر فقط آن ها را جدا کنید هم ممکن است که صدمه ببینید. به جای این کار آن ها را با ناخن گیر بگیرید و یک باند روی آن ببندید. بعد از خیس کردن دستان تان با آب گرم، با یک وسیله که لبه های تیزی نداشته باشد و بدون صدمه زدن به کوتیکل ( cuticle: پوست نازک در پایه ناخن روی انگشتان دست و پا) ناخن این کار را انجام دهید.
دستان تان را بیش از حد مرطوب نکنید زیرا در این صورت خیس به نظر می رسند و همیشه عرق می کنند. فقط بعد از شستن آن ها و قبل و بعد از خواب این کار را انجام دهید.
اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz