پرجستجوترین واژه‌های سال ۲۰۱۶ گوگل

گوگل آمار سالانه جستجوهای خود طی یک سال گذشته را منتشر کرد.

، گوگل آمار سالانه جستجوهای خود طی یک سال گذشته را منتشر کرد و تعجب برانگیز است که نه دونالد ترامپ، نه المپیک و نه آیفون ۷ نتوانستند رتبه اول را در اختیار بگیرند و این جایگاه به یک بازی موبایل پرطرفدار اختصاص یافت: پوکمون گو.

گوگل" src="http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1395/9/25/5570472_178.jpg" alt="پرجستجوترین واژه‌های سال ۲۰۱۶ گوگل" align="middle" />
پس از پوکمون گو، به ترتیب آیفون ۷ و دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. داستان های مهم امسال، نظیر شیوع ویروس زیکا، حملات تروریستی نیس و اورلاندو، برگزیت، توفان متیو، مرگ پرینس، دیوید بویی، محمد علی کلی و لئونارد کوهن نیز بیشترین جستجوها را در میان اتفاقات سال گذشته در سراسر جهان داشته اند.

در زمینه تکنولوژی، پرجستجوترین واژه آیفون ۷ بود و پس از آن نام تلفن ۳٫۶ دلاری هندی Freedom 251 را می بینیم. آیفون SE، آیفون ۶ اس و گوگل پیکسل نیز به ترتیب رتبه های سوم تا پنجم را در اختیار دارند.

جالب اینکه کنسول بازی نینتندو سوییچ با وجود اینکه مدت زمان زیادی از معرفی اش نمی گذرد توانسته تنها عضو مرتبط با ویدیوگیم لیست تکنولوژی باشد و رتبه نهم را در اختیار گیرد، در حالی که خبری از پلی استیشن ۴ پرو، پلی استیشن ۴ اسلیم، پلی استیشن وی آر، اکس باکس وان اس و اکس باکس اسکورپیو در لیست «ده برتر» نیست.

اشتراک گذاری در:

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz