وظیفه همگانی ‏ما تبیین واقعیت‌ها برای مردم است/ بعد از ۱۲ سال به رشد بالای ۸ درصد رسیدیم

رییس جمهور در نشست صمیمی با جوانان و نخبگان استان مازندران، بالاترین سرمایه دولت را اعتماد ملت ‏دانست و با اشاره به این‌که حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها مایه عظمت کشور ‏است، تاکید کرد: انتخابات پرشکوه در سال تولید و اشتغال، دوستان را امیدوار و دشمنان ملت را ناامید می‌کند.‏

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این نشست صمیمی که شامگاه سه‌شنبه(۲۲ فروردین) در نوشهر برگزار ‏شد، مهمترین مساله در انتخابات را حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی برشمرد و گفت:  ‏انتخابات یک‌روز است اما برای آینده کشور سرنوشت‌ساز است.

رییس جمهور با طرح این موضوع که چرا امیرالمومنین(ع) به عنوان بزرگ‌ترین انسان پس از پیامبر عظیم‌الشان (ص)،  دارای جایگاه است و چه اقدامی انجام شده که ایشان در قلوب آزادگان جهان هستند، گفت: علی(ع) اسطوره تقوی، شیر میدان نبرد و مرد اعتدال و عدالت بود و در لحظات سرنوشت‌ساز، آینده اسلام و عزت مسلمین را تضمین کرد.

دکتر روحانی با بیان این‌که درس مولا علی(ع) برای امروز ما، تصمیم درست در لحظات سرنوشت‌ساز است، ادامه داد: انسان ممکن است در طول عمر خود اقدامات تاثیرگذار زیادی داشته باشد اما برخی از اقدامات سرنوشت یک ملت را تغییر می‌دهد، این در حالی است که کارهای سرنوشت‌ساز قابل مقایسه با اقدامات خوب دیگر نیست.

رییس جمهور با اشاره به این‌که در تاریخ ایران روزهای فراموش ناشدنی و سرنوشت‌ساز فراوانی داشته‌ایم و شخصیت‌هایی بودند که هیچ‌وقت مردم آن‌ها را به خاطر تلاش‌ها، فداکاری‌ها و اقدامات آن‌ها برای زندگی کشور و فرهنگ‌شان از یاد نخواهند برد، گفت: ملت ایران قادر است کاری انجام دهد که مایه عزت اسلام باشد.

وی با بیان این‌که تمام تلاش دولت زمینه‌سازی برای حضور و امیدواری مردم در حل مشکلات و تلاش و کارآفرینی بوده است، گفت: دولت هیچ‌کاری را به تنهایی نمی‌تواند انجام دهد و هر اقدامی که صورت گرفته، با حضور و حمایت مردم بوده است و مردم هرگز بزرگان فرهنگی، دلاوران و خادمان ایران را از یاد نخواهند برد.

دکتر روحانی اظهار داشت: هر زمان متحد و همدل بوده‌ایم، توانسته‌ایم به پیروزی دست یابیم و اگر کنار هم باشیم می‌توانیم در صحنه‌های مختلف داخلی و سطح منطقه تاثیرگذار و موفق باشیم.

رییس جمهور با تاکید بر ضرورت دوری از انشقاق و فاصله‌ها برای دستیابی به موفقیت‌های بیشتر، گفت:تلاش ما در دولت این بوده که زمینه‌ها را برای حضور مردم در صحنه برای انجام اقدامات مختلف آماده کنیم.

دکتر روحانی با بیان این‌که امروز بعد از گذشت سه سال و نیم ادعا نمی‌کنیم که همه مشکلات مردم حل شده است اما مردم می‌توانند مسیر، حرکت و راهی که انتخاب شده را با گذشته مقایسه کنند، اظهار داشت: ما به مردم قول دادیم که هیچ کاری را بدون مشورت با صاحب‌نظران انجام ندهیم و قول دادیم که خودرأیی نکنیم و تصمیم یک‌شبه نگیریم و در این چارچوب، همواره در جلسات کارشناسی هرچند نظر شخصی خودم متفاوت بوده، اما در برابر رای جمع تسلیم بودم.

رییس جمهور پیشرفت در امور را به‌خاطر مشورت در تصمیم‌گیری‌ها دانست و گفت: امروز زمینه برای فعالیت و تلاش مردم افزایش یافته است، به گونه‌ای که در سال گذشته بانک مرکزی تلاش ارزشمندی داشته و به ۲۴ هزار واحد تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط که عموما نیمه فعال یا غیرفعال بودند، تسهیلات ارائه کرده است.

دکتر روحانی افزود: این به معنای عدم وجود واحد بیکار در کشور نیست اما آنچه اهمیت دارد، این است که امروز حرکت خوبی اتفاق افتاده و حمایت از بنگاه‌های تولیدی قوی‌تر از گذشته در سال ۹۶ ادامه خواهد یافت.

رییس جمهور با اشاره به افت شدید قیمت نفت و کاهش درآمد دولت، گفت: درآمد کشور در دی‌ماه سال ۹۰ بیش از ۱۰ میلیارد دلار و در دی‌ماه سال ۹۴ یک میلیارد دلار بوده، اما در این شرایط توانستیم کشور را اداره کرده، اجازه ندهیم که تزلزلی در امور ایجاد شود.

دکتر روحانی، اعتماد مردم را بزرگ‌ترین سرمایه دولت دانست و تصریح کرد: ما هرگز به مردم دروغ نگفتیم و دولت تا جایی که امکان داشته به قول خود به مردم عمل کرده و هر جا که اشتباه کردیم، از آنان عذرخواهی کردیم و هیچ‌گاه از عذرخواهی کردن از مردم دریغ نکرده‌ایم.

رییس جمهور با بیان این‌که امروز شرایط کشور برای حرکت و افزایش امید مردم آماده و فراهم است، افزود: با تلاش متخصصان در یک افتتاح بی‌سابقه هفته آینده ۶ فاز در پارس جنوبی به ارزش ۲۰ میلیارد دلار به‌طور همزمان مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت که این در تاریخ کشور بی‌سابقه است.

دکتر روحانی با بیان این‌که تولید محصولات پتروشیمی در دولت یازدهم ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تن افزایش یافته و صادرات پتروشیمی به  ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار  دلار رسیده، گفت: زمانی که یک ملت در مسیر پیشرفت کشور مصمم باشد، می‌تواند کشور را در مسیر توسعه قرار دهد.

رییس جمهور با بیان این‌که در یکی دو سال گذشته کشورهایی که متکی به درآمد نفتی بودند، شرایط دشواری داشتند و ارزش پول ملی آن‌ها به شدت کاهش یافت و تورم آنها تا مرز ۱۰۰۰ درصد افزایش یافت، گفت: در این شرایط کشور ما آرامش داشت و همه در کنار هم توانستیم حرکت خوبی را در تولید ایجاد کنیم.

دکتر روحانی با اشاره به این‌که باید در روزهای سرنوشت‌ساز به میدان آمده و تلاش خود را انجام دهیم،  گفت: انتخابات عرصه تعیین سرنوشت یک ملت و مهم‌ترین مساله در آن حضور گسترده مردم است.

رییس‌جمهور تاکید کرد: مردم باید به گونه‌ای پای صندوق آراء حضور داشته باشند که بتوانیم با انتخاباتی پرشکوه در سال تولید و اشتغال، دوستان را  امیدوار و دشمنان ملت ایران را ناامید کنیم.

دکتر روحانی، ایجاد شرایط مهیا برای اشتغال و تولید و ایستادگی در برابر قدرت‌ها و دفاع از حق ملت ایران در مذاکرات را به خاطر پشتیبانی ملت دانست و گفت: در فناوری هسته‌ای نه تنها عقب ننشستیم، بلکه فقط طی یک‌سال ۴۳ پروژه بزرگ را به بهره‌برداری رساندیم و ۲۰ فروردین امسال برای ملت ایران این افتخارات به نمایش درآمد.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: برای اولین بار در تاریخ ایران توانستیم به تجارت هسته‌ای ورود پیدا کنیم و محصول خود در فناوری هسته‌ای را به دنیا عرضه کنیم و آب سنگین که بسیاری از قدرت‌ها مخالف داشتن ایران بودند را، برای اولین بار به آمریکا و روسیه به‌عنوان دو قدرت بزرگ جهانی صادر کردیم.

دکتر روحانی اظهار داشت: این نشان می‌دهد که اگر در روز سرنوشت نسبت به آینده کشور بی‌تفاوت نباشیم، موفق خواهیم بود.

رییس جمهور، حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را مایه عظمت کشور دانست و گفت: همه مردم باید تشویق به حضور پرشور در انتخابات شوند چرا که حضور مردم برای عظمت و سربلندی کشور حائز اهمیت است.

رییس جمهور با اشاره به این‌که زمانی که عدالت تبلیغاتی وجود ندارد و ابزار و بوق‌های قوی در اختیار عده‌ای خاص قرار می‌گیرد، وظیفه آحاد جامعه سنگین‌تر خواهد بود، افزود: وظیفه همه ما تبیین واقعیت‌ها برای مردم است چرا که فریاد کردن در راه حق، رسالت و وظیفه‌ای همگانی بر دوش همه است.

دکتر روحانی افزود: اگر در روز سرنوشت به درستی به وظیفه خود عمل کنیم، فردای ما بهتر از دیروز و امروز خواهد بود.

رییس جمهور با بیان این‌که برای اولین بار در کشور ۱۲ سال پس از تدوین سند چشم‌انداز به رشد بالای ۸ درصد دست یافتیم، اظهار داشت: دولت یازدهم در شرایطی دشوار از لحاظ درآمد نفتی و در حالی که بسیاری از کشورهای تولیدکننده نفت میلیاردها دلار از ذخایر خود برای اداره کشورشان استفاده کردند، حدود ۴۰ میلیارد دلار نیز به ذخایر صندوق توسعه ملی افزود.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: ملت ایران در طول سال‌های گذشته در همه شاخص‌ها توفیق داشته و این مسیر باید با تلاش، کوشش و اتحاد بیشتر ادامه یابد.

پیش از سخنان رییس جمهور، استاندار مازندران گزارشی از برنامه‌های دولت تدبیر و امید برای توسعه و پیشرفت استان ارائه کرد. همچنین چند تن از فرهیختگان و نخبگان استان به بیان نکته‌نظرات خود پیرامون مسائل مختلف پرداختند.

اشتراک گذاری در:
کلمات کلیدی :

تبادل نظر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz

پربازدیدهای

Sorry. No data so far.

آخرین خبرهای این سرویس